OPET DIVLJA

Rooney iz čista mira udario igrača laktom

28.02.2011 u 09:37

U 28. kolu engleskog nogometnog prvenstva Manchester United je s lakoćom prošao gostovanje kod Wigana (0:4), ali možda bi sve bilo drukčije da je sudac imao hrabrosti isključiti Waynea Rooneyja

Golgeter 'crvenih vragova' i igrač s najboljim ugovorom na Old Traffordu opet je imao 'žutu minutu'. Dok je Manchester imao napad, Rooney je u trku nadskočio na veznjaka domaće družine Jamieja McCarthyja te ga opalio laktom.

Sudac je prekinuo utakmicu, ali je 'udarač' ostao bez kazne. Sve se događalo u osmoj minuti kod rezultata 0:0. Da je sudac Clattenburg imao manje respekta prema zvijezdi, pokazao bi crveni karton i gosti bi znatno teže stigli do tri boda.

No, ono što je Roonyeju oprostio 'djelitelj pravde' neće i Disciplinska komisija FA koja je pregledala snimku i pokrenula postupak. Tako nervoznom napadaču prijeti suspenzija od čak četiri utakmice.

'Bilo je sasvim jasno da je to crveni karton. Udario je McCarthyja laktom u lice', rekao je nakon susreta menadžer Wigana Roberto Martinez.