SERIE A

Roma dobila Lazio u rimskom derbiju

07.11.2010 u 17:28

Edoardo Reja i njegov Lazio, unatoč statusu favorita, pokleknuli su pod naletima gradskog rivala Rome. Od ostalih susreta 10. kola Serije A izdvajamo pobjede Juventusa i Napolija na svojim travnjacima, te Milana u gostima

U derbiju 10. kola talijanskog nogometnog prvenstva, jednom od najvećih gradskih derbija na svijetu Roma je kao gost na Olimpicu pobijedila Lazio 2:0. Oba gola Roma je postigla u drugom poluvremenu i to oba iz jedanaesteraca. Prvog je realizirao Marco Borriello u 52. minuti, a drugog Mirko Vučinić u 87. minuti.

Poraz Lazija iskoristio je Milan koji se gostujućom pobjedom protiv Barija 3:2 približio Rimljanima na dva boda zaostatka. Golove za 'rossonere' postigli su Massimo Ambrosini (4), Mathieu Flamini (31) i Pato (72), dok su strijelci za Bari bili Vitali Kutuzov (65) i Paulo Vito Barreto (90).

Juventus je pobijedio Cesenu 3:1, a torinskoj 'staroj dami' je put do pobjede olakšalo isključenje gostujućeg braniča Maximiliana Pellegrina u 41. minuti. Strijelci za Juve bili su Alessandro Del Piero (31-11m), Fabio Quagliarella (43) i Vincenzo Iaquinta (87), dok je pogodak za Cesenu zabio Luis Jimenez (11).

Na ljestvici vodi Lazio sa 22 boda, Milan ima dva boda manje, dok je na trećem mjestu Inter sa 18 bodova. Slijede Juventus (18) i Napoli (18). Na začelju su Parma, Cesena i Bari sa po osam bodova.

Nedjeljni rezultati:
Fiorentina - Chievo 1:0 (Cerci 80)
Juventus - Cesena 3:1 (Del Piero 30-11m, Quagliarella 42, Iaquinta 87 / Jiménez 11)
Udinese - Cagliari 1:1 (Floro Flores 44 / Conti 12)
Bari - Milan 2:3 (Kutuzov 65, Barreto 90 / Ambrosini 4, Flamini 30, Pato 72)
Napoli - Parma 2:0 (Cavani 19, 85)
Lazio - Roma 0:2 (Borriello 52-11m, Vučinić 87-11m)
Sampdoria - Catania 0:0