SJAJAN NASTUP

Rogina u Kini završio na drugom mjestu

25.07.2010 u 17:23

Hrvatski biciklist Radoslav Rogina, član momčadi Loborika iz Pule, zauzeo je drugo mjesto u konačnom redoslijedu utrke 'Tour of Qinghai Lake" koja se vozi na području Tibeta, te je jedna od dviju najvećih utrka koje se organiziraju u Aziji, sa 44 sekunde zaostatka za pobjednikom, Irancem Hosseinom Askarijem (Tabriz Petrochemical)

U devetoj etapi biciklisti su pred sobom imali tek 66 kilometara dugačak put od Xininga do Xinginga, pa Rogina nije niti imao priliku nadoknaditi zaostatak za Askarijem i vratiti vodstvo koje je držao nakon prvih pet etapa.

Svi vozači su ciljem prošli u istom vremenu, a etapna pobjeda je pripala Irancu Mehdiju Sohrabiju (Tabriz Petrochemical), dok je Rogina zauzeo 14. mjesto.

Tomislav Dančulović ostvario je također odličan rezultat zauzevši 10. mjesto u ukupnom redoslijedu sa 2:12 minuta zaostatka za Askarijem. Hrvoje Miholjević je utrku završio na 32. mjestu, Emanuel Kišerlovski je bio 39., Kristijan Đurasek 45., Darko Blažević 84., a Massimo Demarin 91.