žestoka borba

Robert Lewandowski je igrao najmanje i zabijao najviše, ali Messi i Ronaldo neće se samo tako odreći Zlatne kopačke

03.05.2021 u 15:01

Klupska nogometna sezona bliži se kraju, u nekim se nacionalnim prvenstvima već znaju i prvaci, a do samog će kraja zanimljiva biti borba za najboljeg strijelca Europe, legendarnu Zlatnu kopačku

Mnogi su prije nekoliko tjedana pomislili kako je borba za Zlatnu kopačku, najboljeg strijelca u 'ligama petice', završena. Naime, napadač minhenskog Bayerna Robert Lewandowski i dalje je s 36 golova ove sezone vodeći u poretku, ali njegova ozljeda koljena mogla bi zakomplicirati situaciju.

Lewa se nakon gotovo mjesec dana stanke vratio i u porazu 2:1 od Mainza zabio svoj 36. gol u Bundesligi. Sada napadač Bayerna i poljske reprezentacije ima 72 boda (jedan gol = 2 boda), a to je prošle sezone Ciri Immobileu i pretprošle Leu Messiju bilo dovoljno za osvajanje ovog prestižnog trofeja. No, Lewandowski neće spavati mirno jer zbog ozljede (nije se potpuno oporavio!) možda neće igrati na sve tri utakmice do kraja... Realno, Lewa je u blagoj prednosti jer je odigrao najmanje minuta (2193) od ostalih konkurenata.

A opasno mu prijeti baš Leo Messi, a ne odustaje ni Cristiano Ronaldo.

Trenutno je Messi drugi u poretku, ima 56 bodova, zabio je 28 golova (2752 minuta na terenu), od toga čak pet u posljednjih pet utakmica. I čini se kako se Argentinac diže u formi, Barca se bori za titulu, a on možda igra posljednje utakmice za klub... Motiviran je, do kraja španjolskog prvenstva ima još četiri utakmice, jednu više od Bayerna i Lewandowskog u Bundesligi, sigurno neće odustati.

• +7
Barcelona - Granada 1:2 Izvor: EPA / Autor: Alejandro Garcia

No, tu je i Cristiano Ronaldo. Portugalac je u dresu Juventusa ove sezone u Serie A zabio 27 golova (2463 minuta u igri), ima 54 boda. Ovog je vikenda Udineseu zabio dva gola, prekinuo je golgeterski post koji je trajao četiri utakmice, a do kraja sezone u Italiji ostala su još četiri meča, budite sigurni da će sve lopte ići na njega.

• +11
Atalanta - Juventus 1:0 Izvor: EPA / Autor: PAOLO MAGNI

Iz prikrajka svoju priliku još vrebaju Erling Haaland, Kylian Mbappe i Andre Silva. Sva su trojica na po 25 zabijenih golova i šanse za iznenađenje su im tek teoretske.

POREDAK ZA OSVAJANJE ZLATNE KOPAČKE ZA SEZONU 2020./2021.