isto kao i protiv intera

Rijeka utrpala 14 golova 'žutima': U regionalnom derbiju teško stradala i Istra

04.05.2019 u 20:48

Nogometaši Rijeke u dvoboju 32. kola HT Prve lige pobijedili su Istru ove subote u Puli s visokih 7:0, istim rezultatom kao nedavno i Inter iz Zaprešića...

U Rijeci se lakše diše. Nakon teškog poraza na Poljudu, Igor Bišćan uspješno je mobilizirao svoju momčad koja je zatim u dvoboju s Interom izborila finale Kupa, a onda i svladala Rudeš u HT Prvoj ligi. Da je forma Riječana u usponu potvrdilo je i gostovanje ove subote u Puli, gdje su pregazili momčad Igora Cvitanovića i otežali joj borbu za opstanak.

• +5
HT Prva liga, 32. kolo: Istra - Rijeka Izvor: Pixsell / Autor: Goran Kovacic/PIXSELL

Zanimljivo, Rijeka je ponovo utrpala sedam komada, kao i protiv Intera prije nekoliko tjedana na Rujevici pa možemo reći da joj posebno dobro ide protiv protivnika u žutim dresovima.

Bio je to susret u kojem su samo gosti trpali golove, a prvi se u listu strijelaca upisao Domagoj Pavičić u 29. minuti koji je poentirao nakon lijepog prodora i preciznog udarca s ruba kaznenog prostora.

U 36. minuti Kvržić je bio asistent, a Antonio Čolak ostao sam u blizini Čondrića i udvostručio prednost.

Na otvaranju drugog dijela Istra je ponovo kapitulirala. U 49. minuti Kvržić je ovaj put pronašao Pavičića koji je glavom postigao svoj drugi gol na susretu.

U 62. minuti Zoran Kvržić upisao je svoju treću asistenciju, a Čolak drugi pogodak.

U 67. minuti na svoje je došao Acosty kojeg je proigrao Puljić.

Dvije minute kasnije upisao se u listu strijelaca i Jakov Puljić uz pomoć asistenta Lončara. Bio je to njegov 16. gol ove sezone u HT Prvoj ligi, čime je postao najbolji golgeter domaćeg prvenstva.

U 89. minuti na užas domaćih navijača poentirao je i Capan nakon kornera.

Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao, što znači da je Rijeka blizu matematičkog osiguranja drugog mjesta na ljestvici, dok Istra i dalje zaostaje velikih šest bodova za Interom i prema svemu sudeći ne ginu joj dodatne kvalikacije za opstanak...

HT Prva liga, 32. kolo:

Istra – Rijeka 0:7 (Pavičić 29, 49, Čolak 36, 62, Acosty 65, Puljić 67, Capan 89)

Hajduk-Inter Zaprešić3:2
Istra 1961-Rijeka0:7