SLAVLJE kod GORICI

Rijeka u četvrtfinalu Kupa; prekinut crni niz poraza

14.11.2017 u 15:06

U posljednjem susretu osmine finala hrvatskog nogometnog Kupa Rijeka je na gostovanju pobijedila drugoligaša Goricu 3:0. Golove za branitelja naslova pobjednika Kupa postigli su Domagoj Pavičić (57), Mario Gavranović (81) i Zoran Kvržić (84)

Zanimljivo, bila je to prva pobjeda Rijeke nakon četiri uzastopna poraza u prvenstvu (Osijek 1:2, Dinamo 1:3, Lokomotiva 0:1) i Europskoj ligi (Austrija Beč 1:4).

Drugoplasirana momčad druge lige je plasman u osminu finala izborila domaćom pobjedom protiv GOŠK-a 3:0, međutim Rijeka je ipak bila pretežak ispit. Domaćin se dobro držao u prvom poluvremenu, no aktualni hrvatski prvak je u nastavku stisnuo gas i s tri gola rutinski stigao do pobjede.

Rijeka je povela u 57. minuti Pavičićevim golom sa 16 metra. Gavranović je odigrao odličnu povratnu loptu Pavičiću, koji je sa 16 metara pogodio donji desni kut. Na 2:0 je povisio Gavranović u 81. minuti nakon ubačaja Zorana Kvržića, a među strijelce se upisao i Kvržić koji je tri minute kasnije odličnim udarcem s ruba kaznenog prostora zabio za 3:0.

• +4
Hrvatski kup, osmina finala, Gorica - Rijeka, 2017/18. Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Rijeka će u četvrtfinalu gostovati u Zaprešiću kod Intera, a u preostale tri utakmice sastaju se Dinamo - Istra 1961, Rudeš - Lokomotiva, te Osijek - Hajduk.

Sve četiri utakmice na rasporedu su srijedu, 29. studenoga 2017. godine.

PAROVI ČETVRTFINALA KUPA - 29. studenog: Dinamo - Istra 1961, Rudeš - Lokomotiva, Inter Zaprešić - Rijeka, Osijek - Hajduk