29.04.2017 u 20:49

• +3

MAXtv Prva liga, 31. kolo: Rijeka - Inter

Izvor: Pixsell / Autor: Goran Kovacic/PIXSELL

U subotnjem ogledu 31. kola MAXtv Prve lige nogometaši Rijeke pobijedili su Inter na Rujevici 2:0 i tako zadržali osam bodova prednosti ispred Dinama na vrhu ljestvice...

Kekova momčad nezaustavljivo grabi prema tituli. Nakon što je trijumfom protiv Osijeka u utorak povećala prednost ispred Dinama, ove subote nije dopustila iznenađenje na Rujevici protiv Intera i tako je zadržala +8 na vrhu ljestvice, dok su gosti nastavili svoj negativni niz te su i dalje bez pobjede u domaćem prvenstvu u 2017. godini.

Riječki navijači imali su prilike uživati u utakmici u kojoj je pitanje pobjednika vrlo rano riješeno. Naime, nakon početnog pritiska domaćih u 20. minuti Elez je dugom loptom pronašao Gavranovića, a švicarski Hrvat je izbjegao zaleđe i s lakoćom zabio.

Rijeka - Inter 1:0 (Gavranović 20) Autor: YouTube

Pet minuta kasnije Rijeka je dotukla Inter. Bosec je tada srušio Bezjaka u trenutku dok je slovenski napadač bio u naletu i spremao se poslati loptu u praznu mrežu. Za to je Interov nogometaš dobio crveni karton, a Roman Bezjak izboreni penal pretvorio je s bijele točke u pogodak.

Rijeka - Inter 2:0 (Bezjak 25) Autor: YouTube

U nastavku prvog dijela Riječani su imali još bezbroj velikih prilika, no Vešović, Andrijašević, Ristovski i Gavranović nisu bili u stanju svladati odličnog golmana Čovića, jedinu pozitivnu kariku Intera u ovom susretu.

U drugom poluvremenu tempo je pao, a Kekova momčad s igračem više kontrolirala je susret. Rezultat se više nije mijenjao pa je Rijeci pripala zaslužena pobjeda, a u sljedećem kolu na gostovanju kod Lokomotive trijumfom bi mogla doći jako blizu tituli o kojoj sanja. Inter će se pak morati probuditi u završnici prvenstva, ako želi izbjeći borbu za opstanak sa Splitom...

Rijeka - Inter, izjave trenera Autor: YouTube