SLAVLJE HRVATSKOG PRVAKA

Rijeka prekinula crni niz na Rujevici; pogledajte golove koji su slomili goste

10.12.2017 u 19:04

U posljednjoj utakmici 19. kola Hrvatski Telekom lige na Rujevici je Rijeka svladala Slaven Belupo 2:0 golovima Punčeca i Črnica

Izabranici Matjaža Keka prekinuli su niz od 92 dana bez pobjede na domaćem travnjaku upisavši desetu prvenstvenu pobjedu, ali nije bilo lako, jer je možda sve moglo biti drugačije da su gosti iskoristili zicer u uvodu susreta.

• +6
Rijeka - Slaven Belupo, 19. kolo HT Prve lige, 2017/18. Izvor: Pixsell / Autor: Nel Pavletic/PIXSELL

Naime, u petoj minuti Ivanovski je gurnuo za Tatara koji je ostao sam ispred Sluge, ali vratar Rijeke odlično je reagirao.

Kazna je stigla u 11. minuti, Mišić je ubacio iz kornera, a Punčec je bio najviši te je poentirao za 1:0. Bio je to ujedno njegov prvijenac.

Rijeka – Slaven Belupo 1:0, Punčec 11'

Rijeka je krenula i po drugi pogodak s kojim bi slomila 'farmaceute', ali na njega se čekalo sve do 87. minute. Gavranović je pucao, vratar Slavena kratko odbio, a Črnic zatresao mrežu za konačnih 2:0.

Rijeka – Slaven Belupo 2:0, Ćrnic 87'

Aktualni hrvatski prvak tako nije dozvolio da pobjegnu Hajduk i Osijek koji imaju po 35 bodova, Rijeka je na 32, a uvjerljivo vodeći je Dinamo sa 47.

Rijeka – Slaven Belupo 2:0, 19. kolo 2017./18. (izjave)
Rijeka – Slaven Belupo 2:0, 19. kolo 2017./18. (sažetak)

Lokomotiva-Hajduk0:2
Rijeka-Slaven Belupo2:0