UKIĆEVA NOĆNA MORA

Repešin učenik ruši NBA rekorde

15.11.2009 u 15:47

Brandon Jennings, novak Milwaukee Bucksa koji je prošlu sezonu proveo u talijanskoj Lottomatici, osvojio je svjetske naslovnice zbog briljantnog učinka u dvoboju protiv Warriorsa

Brandon Jennings sinoć nije izgledao kao 20-godišnji rookie, nego više kao Kareem Abdul-Jabbar ili Wilt Chamberlain.

Jennings je u subotu navečer zabio 55 koševa, sve u zadnje tri četvrtine, te je tako srušio klupski 'rookie' rekord Abdul-Jabbara i donio pobjedu Milwaukee Bucksima 129-125 nad Golden State Warriorsima.

Jennings je prošle sezone igrao Euroligu u rimskom sastavu i bio gotovo neprimijetan, s prosjekom u sezoni manjim od pet koševa. U prvoj seniorskoj polusezoni vodio ga je donedavni hrvatski izbornik Jasmin Repeša.

Jennings je zabio čak 29 pogodaka (uz šut 12/13) u trećoj četvrtini te dodao još 10 u zadnje dvije minute utakmice za četvrtu pobjedu Milwaukee Bucksa. Da sve bude u znaku broja pet, dodao je po toliko skokova i dodavanja.

'Samo me krenulo i osjećao sam se super u trećoj četvrtini', kazao je Jennings, koji si je ovim učinkom od sinoć povećao prosjek na 25,6 pogodaka po utakmici, što ga je svrstalo na osmo mjesto NBA strijelaca.

Ukupno je Jennings imao 21 od 34 šuta, od kojih 7 od 8 trica. Priključio se Abdul-Jabbaru i suigraču Michaelu Reddu kao jedinim Bucksima koji su zabili 50 ili više koševa te je srušio rekord Abdul-Jabbara od 51 koša koji je postavio u veljači 1970.

Jennings, koji je prošlu sezonu postao prvi košarkaš koji je iz srednje škole otišao igrati u Europu, samo je za tri koša 'kraći' od rekorda Chamberlaina koji je sa 58 koševa Bostonu ostao najefikasniji novak ikada. Ali iza Jenningsa je tek sedam utakmica, sezona je još dugačka.

Svijet priča o novoj zvijezdi, a takav rasplet nikako ne odgovara Roku Ukiću koji s budućim 'all-starom' treba dijeliti minutažu. Sinoć je dobio tri minute.