RADOVI U TIJEKU

Repeša kipio od bijesa: Da sam mogao, otišao bih kući!

14.04.2012 u 22:40

U osmom kolu A-1 Lige za prvaka zagrebačka Cibona je upisala osmu pobjedu, no puno teže nego što se moglo očekivati protiv solidne momčadi Brod-Svjetlost, a Split je na Gripama iznenadio Cedevitu

Momčad Jasmina Repeše slavila je sa 79:64 u KC Dražen Petrović pred oko 1.000 gledatelja, no treba reći da su gosti nakon prve četvrtine vodili sa 17:13, što je prilično razljutilo Repešu.

'Da sam mogao nakon prve četvrtine, otišao bih kući. Bilo me sram kako smo odigrali', na press konferenciji kazao je Repeša koji je tijekom prvih 15 minuta igre - kada je Cibona izgledala očajno - kipio od bijesa urlajući na igrače kako bi ih razbudio.

Kaže da je logično da se od Cibone očekivala pobjeda u ovoj utakmici, ali očito je da su igrače hvalospjevi po medijima uspavali.

'Velik dio odgovornosti je na meni i svima koji rade u Ciboni, gdje očito još uvijek stoji natipis 'RADOVI U TIJEKU'', dodao je Repeša.

U drugom poluvremenu Cibona je izgledala puno bolje i agresivnije, a posebno se istakao Damjan Rudež koji je 14 od svojih 17 poena zabio u tom drugom poluvremenu.

Kod gostiju sjajnu utakmicu odigrao je veteran Andrej Štimac s učinkom od 21 poena i devet skokova, a uz njega dobro je u napadu reagirao Marko Batina sa 13 poena (trice 4-5).

'Ne sramimo se kako smo odigrali protiv Cibone, momčadi koja želi pobjeđivati. Vidjelo se da se među njih uvukla nervoza, a mi smo se do kraja utakmice borili u okviri naših mogućnosti', rekao je Štimac.

Uz Rudeža kod Cibone dobar je bio kapetan Marin Rozić sa 15 poena te novi Amerikanac Zack Wright sa 10 poena ,od čega su posebno atraktivna bila dva zakucavanja.

17.4. Cedevita Svjetlost

Za šest dana, u petak, 20. travnja, Cibona pred svojim navijačima dočekuje Cedevitu, no trener Repeša o toj temi nije želio.

'Možemo samo o Jollyju iz Šibenika... Daleko je Cedevita', kratko je sa smiješkom kazao Repeša čija momčad u utorak gostuje u Draženovom gradu.

Dodajmo da je u punim splitskim Gripama Split uspio u dramatičnoj završnici šokirati favoriziranu Cedevitu sa 80:78.

Kod Splićana su najbolji bili Ivan Mimica sa 16 koševa te Luka Babić sa 14 i Josip Sobin sa 12 koševa, ali i ključnim ubačajem sa linije slobodnih bacanja za konačnih plus dva.

U posljednjem napadu za Cedevitu Drapera je prvo blokirao Babić da bi nakon time-outa Warren u dvije sekunde iz izrađene akcije promašio šut za produžetak.

'Zahvaljujemo publici koja nas je nosila do ove velike pobjede', nakon utakmice kazao je trener Splita Bavčević.