PREMIERSHIP - 18. KOLO

Remiji Liverpoola, Chelsea i Cityja

26.12.2011 u 18:33

U ponedjeljak je na rasporedu bilo sedam utakmica 18. kola engleskog nogometnog prvenstva, a dogodilo se nekoliko iznenađujućih rezultata

Novi kiks Chelseaja se dogodio u londonskom okršaju protiv Fulhama. Na Stamford Bridgeu je bilo 1:1. Domaćin je poveo golom Mate u 47. minuti, ali uskoro je izjednačio Dempsey (56). Golove s te utakmice pogledajte ovdje.

No, tu nije bio kraj iznenađenjima. Samo bod je osvojio i Manchester City koji je odigrao 0:0 na gostovanju kod WBA-a iako je imao posjed lopte 72 posto.

Svoje navijače je remijem na Anfieldu razočarao i Liverpool. 'Redsi' su s posljednjom momčadi lige Blackburnom odigrali tek 1:1. Gosti su poveli autogolom Adama u 45, a konačan rezultat je postavio Rodriguez u 53. minuti.

S druge strane, Manchester United je nastavio s pobjedama. Na Old Traffordu je stradao Wigan. Junak 'crvenih vragova' je bio Berbatov s tri gola (41, 58, 78-11m)), a po jedan su zabili Ji-Sung Park (8) i Valencia (75). Od 39. minute gosti su imali igrača manje, jer je isključen Sammon. Golove s te utakmice pogledajte ovdje.

Spomenimo kako je Newcastle slavio kod Boltona 2:0 (Ben Arfa 69, D. Ba 71), a ogled Sunderlanda i Evertona je završio 1:1 (Colback 26 / Baines 51-11m)).

Na ljestvici Manchester City i United imaju po 45 bodova, slijedi Tottenham s 35 (dvije utakmice manje), pa Chelsea sa 34…