FRANCUZI 'PREŽIVJELI'

Remi u Parizu, BiH ipak mora u 'baraž'

11.10.2011 u 23:22

BiH će u dodatne kvalifikacije. Izabranici Safeta Sušića ipak nisu uspjeli pobijediti Francusku. U Parizu je bilo 1:1, pa je domaćin zadržao prvo mjesto u skupini D i izravan plasman na Euro

BiH je kolo prije kraja igranja po skupinama osigurala dodatne kvalifikacije, no dečki Safeta Sušića s optimizmom i vjerom su stigli na Stade de France da mogu svladati Francusku te je preskočiti na ljestvici.

Gosti su pokazali da je njihov optimizam bio na čvrstim temeljima, jer su bez respekta zaigrali protiv Francuza i bili bolji. Kao nagrada stigao je pogodak u 40. minuti, a strijelac je bio Džeko.

U nastavku je BiH imala i prilike da riješi pitanje pobjednika, ali umjesto povećanja vodstva u 78. minuti je došlo do izjednačenja. Spahić je nepotrebno srušio Nasrija, a isti igrač je realizirao najstrožu kaznu.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao pa je Francuska ostala s bodom prednosti ispred BiH koja će svoje prvo veliko natjecanje pokušati izboriti u dodatne dvije utakmice.

Francuska - BiH 1:1