PRVAK NA KOLJENIMA

Redsi razvalili Manchester i spasili prvenstvo

14.03.2009 u 15:39

Liverpool je spasio prvenstvo. 'Redsi' su u 29. kolu engleskog nogometnog prvenstva na Old Traffordu srušili Manchester United sa 4:1 i tako utrku za prvaka učinili ponovno barem malo zanimljivom

Rapsodija Liverpoola

Ove sezone, Liverpool je 'crna mačka' Manchester Uniteda. Porazili su ih u jesenskom dijelu sezone na Anfieldu (2:1), a sada i na Old Traffordu. Tako je prekinut niz 'crvenih vragova' od 11 pobjeda u premijerligi te niz od 16 uzastopnih utakmica bez poraza. Liverpool je sada došao na četiri boda od Manchestera koji ima i utakmicu manje.

Sve je sjajno počelo za Fergusonovu družinu kada je Reina u 22. minuti srušio Parka u kaznenom prostoru, a Cristiano Ronaldo je bio precizan s bijele točke. No Liverpool se nije raspao, a preokretu je pridonio i branič domaćina Vidić koji je u 28. minuti pogriješio, izgubio loptu od Torresa, a Španjolac je donio izjednačenje. Tri minute prije kraja prvog dijela, Gerrard je pobjegao Evri koji ga je faulirao u šesnaestercu, a kapetan 'redsa' pogodio za vodstvo.

Nastavak je počeo pritiskom Manchestera, ali u 76. minuti sve je bilo gotovo. Gerrard je pobjegao Vidiću koji ga je povukao. Sudac je pokazao crveni karton srpskom reprezentativcu, a Aurelio je iz slobodnjaka sa 18 metara svladao Van der Sara. U sudačkoj nadoknadi još jedan šok za više od 70 tisuća gledatelja. Dossena je bio brži od zadnje linije domaćina te je lobao istrčalog nizozemskog vratara za konačnih 4:1.

Od ostalih utakmica treba izdvojiti pobjedu Arsenala koji je slabu efikasnost u posljednjim ogledima premijerlige naplatio na Blackburnu. Bilo je 4:0, a strijelci za domaćina bili su Aršavin (2, 65) i Eboue (87, 90-11m). Eduardo zbog ozljede nije bio u sastavu.

Hrvatski reprezentativac Niko Kranjčar igrao je do 90. minute za svoj Portsmouth kod Middlesbrougha, a odmah nakon njegova izlaska domaćini su izjednačili na 1:1. Portsmouth je propustio veliku priliku za pobjedu jer su vodili sa 1:0, a imali su i igrača više od 77. minute kada je isključen Bates.

Rezultati:

Arsenal – Blackburn 4:0 (Aršavin 2,65, Eboue 88,90+2-11m)
Bolton – Fulham 1:3 (Davies 45+1/ Johnson 42, Davies 56, Kamara 88)
Everton – Stoke 3:1 (Jo 18, Lescott 24, Fellaini 90+1/ Shawcross 52)
Hull – Newcastle 1:1 (Geovanni 9/ Taylor 38)
Middlesbrough – Portsmouth 1:1 (King 90+4/ Crouch 30)
Sunderland – Wigan 1:2 (Leadbitter 41/ Watson 9, N'Zogbia 45+1)
Manchester United – Liverpool 1:4 (C. Ronaldo 23-11m/ Torres 28, Gerrard 44-11m,Aurelio 77, Dossena 90+1)