PREMIERSHIP

'Redsi' izgubili zbog navijačkog balona

17.10.2009 u 19:02

Susreti 9. kola engleskog nogometnog prvenstva donijeli su polovičan učinak 'velike četvorke', Manchester United i Arsenal su upisali pobjede, dok su Liverpool i Chelsea ubilježili poraze. Slavio je i Tottenham u čijim redovima igraju trojica hrvatskih reprezentativaca

Aktualni engleski prvak ManU pobijedio je Bolton 2:1. Strijelci za United bili su Knight (5-autogol) i Valencia (33), a pogodak za goste zabio je Taylor (75). Hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić igrao je za Bolton od 54. minute kada je ušao u igru umjesto Chung-yong Leea. Klasnić je imao dvije poluprilike, no oba puta je bio neprecizan.

Arsenal je bez većih problema porazio Birmingham 3:1. Strijelci za Topnike koji su nastupili bez našeg Eduarda bili su Robin Van Persie (16), Abou Diaby (18) i Andrej Aršavin (84), dok je pogodak za goste zabio Lee Bowyer (38).

Tottenham je na gostovanju slavio protiv Portsmoutha 2:1, a u redovima Spursa nastupili su Niko Kranjčar i Vedran Ćorluka. Kranjčar je igrao do 67. minute, a Ćorluka odradio cijeli susret. Luka Modrić još uvijek je na listi ozlijeđenih igrača. Strijelci za Tottenham bili su Ledley King (29) i Jermain Defoe (45), dok je pogodak za Pompey zabio Kevin-Prince Boateng (59). Tottenham je od 60. minute igrao bez isključenog Defoea.

Liverpool je bez Stevena Gerrarda i Fernanda Torresa izgubio na gostovanju kod Sunderlanda 0:1. Pogodak odluke zabio je Darren Bent u petoj minuti utakmice. Bio je to pogodak o kojem će se još dugo pričati. Naime, Bent je pucajući prema vratima 'redsa' loptom pogodio balon koji se nalazio na travnjaku pri čemu je lopta promijenila smjer i prevarila Pepe Reinu.

Aston Villa porazila je Chelsea s 2:1. Gosti su poveli zgoditkom Didiera Drogbe u 15. minuti, a potom su domaćini preokrenuli ishod pogocima svojih braniča Richarda Dunnea (32) i Jamesa Collinsa (52).

Na ljestvici vodi Manchester United (22) ispred Chelsea (21), Tottenhama (19) i Arsenala (18). Na začelju je Portsmouth (3).