bundesliga

Red Bull protutnjao kroz Mainz, Timo Werner zabio hat-trick, a Dani Olmo je odigrao svih 90 minuta

24.05.2020 u 17:55

U susretu 27. kola njemačkog nogometnog prvenstva Red Bull Leipzig je na gostovanju pobijedio Mainz 5:0 vrativši se na treće mjesto ljestvice Bundeslige

Junak utakmice bio je trostruki strijelac Timo Werner, koji je golove zabio u 11., 48. i 75. minuti. S nova tri gola, Werner je stigao do brojke od 24 pogotka ove sezone u Bundesligi, a više od njega zabio je samo napadač Bayerna Poljak Robert Lewandowski koji je vodeći strijelac lige s 27 golova.

Odličnu predstavu upisao je i Yussuf Poulsen koji je postigao gol u 23. minuti i dodao dvije asistencije. Među strijelce se upisao i Marcel Sabitzer u 36. minuti.

Od prve minute za goste je zaigrao i bivši igrač zagrebačkog Dinama Dani Olmo pruživši odličnu predstavu.

Red Bull Leipzig se ovom pobjedom vratio na treće mjesto ljestvice s 54 boda, tri manje od drugoplasirane Borussije Dortmund, dok vodeći Bayern ima 61 bod.

• +5
Bundesliga, Mainz - Red Bull Leipzig Izvor: EPA / Autor: KAI PFAFFENBACH / POOL

I u prvom nedjeljnom susretu slavili su gosti. Augsburg je s 3:0 u Gelsenkirchenu porazio Schalke.

Trijumfom u Auf Schalke Areni gosti su prekinuli niz od šest utakmica bez pobjede u njemačkom prvenstvu, dok je nastavljena agonija domaće momčadi, koja već devetu utakmicu u Bundesligi ne zna za pobjedu.

Augsburg je poveo već u 6. minuti sjajnim golom Lowena iz slobodnog udarca s više od 25 metara. U završnici utakmice napadači Augsburga iskoristili su pogreške u obrani domaće momčadi. Prvo je u 76. minuti 23-godišnji Noah-Joel Sarenren-Bazee postigao svoj prvi bundesligaški gol za 2:0, da bi u prvoj minuti sučevog dodatka Venezuelanac Sergio Cordova postavio konačnih 3:0.

• +7
Bundesliga, Schalke - Augsburg Izvor: EPA / Autor: MARTIN MEISSNER / POOL

Hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj odigrao je cijelu utakmicu na središnjem braniču u pobjedničkoj momčadi.

Augsburg je s 30 bodova skočio na 13. mjesto, dok je Schalke s 37 bodova ostao na 8. poziciji.

Vodeći Bayern ima 61 bod, četiri više od drugoplasirane Borussije Dortmund. RB Leipzig je treći s 54 boda, a zatim slijede Bayer Leverkusen s 53 i Borussia M'gladbach s 52 boda.