SKIJAŠKA ZAVRŠNICA

Rebensburg najbrža, Vonn tek šesta

15.03.2012 u 13:35

Iako je Amerikanka Lindsey Vonn imala golemu prednost na prolaznom vremenu, osvojila je na kraju tek šesto mjesto na zadnjem superveleslalomu skijašica u svjetskom kupu u Schladmingu. Pobijedila je Njemica Viktoria Rebensburg

Njemačka 22-godišnja skijašica ostvarila je sedmu pobjedu u karijeri u Svjetskom kupu (četvrtu ove sezone), ali prvu u bilo kojoj disciplini osim veleslaloma. Štoviše, svih 11 dosadašnjih postolja je Rebensburg imala u veleslalomu.

Drugo mjesto osvojila je Amerikanka Julia Mancuso s 18 stotinki zaostatka, dok je treća bila Francuskinja Marion Rolland s 21 stotinkom sporijim vremenom od pobjednice.

Amerikanka Lindsey Vonn, koja je ove sezone osigurala svoj četvrti naslov ukupne pobjednice Svjetskog kupa, imala je čak sekundu i 22 stotinke prednosti pred Rebensburg na prolaznom vremenu. No, nakon toga je napravila jednu veliku grešku u promjeni pravca koja ju nije koštala samo pobjede, već i postolja. Zauzela je na kraju tek šesto mjesto sa zaostatkom od 57 stotinki. Svejedno je osvojila Mali globus u superveleslalomu.

Odmah iza nje, na sedmom mjestu, bila je Slovenka Tina Maze (+0.82), koja je time praktički osigurala konačno drugo mjesto u ukupnom poretku.

U posljednjoj utrci karijere, velika švedska skijašica Anja Pärson osvojila je osmo mjesto (+0.94).

Lindsey Vonn propustila je zasad priliku šrušiti rekord Janice Kostelić po broju osvojenih bodova u jednoj sezoni (1970). Vonn ih trenutno na svom kontu ima 1948, ali ostale su još dvije utrke u Schladmingu do kraja sezone, subotnji slalom i nedjeljni veleslalom.