La Liga

Real teže od očekivanog svladao Getafe i pobjegao Barci na četiri boda prednosti; Zidane izvadio Modrića nakon nešto više od sat vremena

03.07.2020 u 00:15

U posljednjoj utakmici 33. kola španjolskog prvenstva Real Madrid je na stadionu Alfredo di Stefano svladao Getafe s minimalnih 1:0 (0:0) i pet kola prije kraja stvorio četiri boda prednosti pred drugoplasiranom Barcelonom.

'Kraljevski klub' je do pobjedničkog pogotka došao u 79. minuti iz kaznenog udarca koji je izborio Carvajal, a precizan izvođač bio je Realov kapetan Sergio Ramos.

Luka Modrić je bio u početnoj postavi i igrao do 64. minute, kad ga je Zidane zamijenio Valverdeom. Udarac kapetana hrvatske reprezentacije u 58. minuti s ruba kaznenog prostora, kad je lopta prohujala tik uz vratnicu, bio je najopasniji pokušaj Reala iz igre.

Real je šestom uzastopnom pobjedom otkako je prvenstvo nastavljeno nakon tromjesečne stanke došao do 74 boda, četiri više od drugoplasirane Barcelone. Treći je Atletico Madrid s 59 bodova, a četvrta Sevilla ih ima 57. Slijedi Villarreal s 54 boda, dok je Getafe na šestom mjestu s 52 boda.

U četvrtak su nogometaši Real Sociedada preokretom u drugom poluvremenu stigli su do pobjede 2:1 (0:1) nad Espanyolom koji je tako napravio još jedan korak prema drugoligaškom društvu, nakon što je 33 godine proveo u Primeri.

Diego Lopez je doveo Espanyol u vodstvo u 10. minuti pogotkom glavom s ruba peterca. Gosti su vodili do 56. minute, kad je Willian Jose izjednačio na asistenciju Oyarzabala. Isti je igrač bio dodavač i u 84. minuti, kad je Isak donio pobjedu Real Sociedadu.

Osasuna je stigla do 11. prvenstvene pobjede trijumfom 2:0 na gostovanju u Eibaru, a oba pogotka postigao je Ruben Garcia. U 6. minuti je pogodio iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora, a u 74. minuti je sjajno pratio akciju te na asistenciju Cardone s desetak metara svladao domaćeg vratara Dmitrovića.

Real Sociedad se pobjedom zadržao na sedmom mjestu, koje vodi u kvalifikacije Europske lige, a Espanyol je s 24 boda na dnu. Pet kola prije kraja momčad iz Barcelone zaostaje 10 bodova za spasonosnom 17. pozicijom. Osasuna je na 11. mjestu s 44 boda, a Eibar je s 35 bodova na 16. poziciji, šest bodova iznad zone ispadanja.