UTIŠAN NOU CAMP

Real nokautirao Barcu i slavi naslov prvaka

21.04.2012 u 21:53

Nakon četiri i pol godine, prvi put u eri trenera Josepa Guardiole, madridski Real je slavio u gostima kod Barcelone. Pobjedom 2:1 (1:0) 'kraljevski klub' i trener Mourinho došli su na koračić od osvajanja naslova španjolskog prvaka

Real je došao u Barcelonu na 'el clasico' u kojemu su mnogi već unaprijed upisali tri boda katalonskim čarobnjacima. No Mourinho je imao plan i proveo ga na terenu te s novom pobjedom došao na mali korak od osvajanja svog prvog naslova španjolskog prvaka.

Barceloni je ponovno, kao i u Londonu prije tri dana, zakazala realizacija, a goste je u vodstvo doveo Nijemac Sami Khedira u 17. minuti. Vratar Valdes je krivo procijenio ubačaj, a Pepe je vratio loptu u središte zbivanja gdje se najbolje snašao Khedira i utišao krcate tribine Camp Noua. Guardiola nije odustajao od svoje taktičke zamisli, neočekivani prvotimac Tello (večeras se nije iskazao) odigrao je punih 80 minuta, a Mourinho je sve mirno promatrao s klupe.

Ipak, Barcelona se vratila. U 70. minuti Casillas je nadmudrio usamljenog Tella, no nastavak akcije donio je odbijanac koji je svježa izmjena Alexis Sanchez lako spremio u mrežu. Mirisalo je na preokret, ali već tri minute poslije Cristiano Ronaldo je umakao obrani domaćih i mirno razoružao nemoćnog Valdesa. Tim pogotkom Real je pobjegao na sedam bodova prednosti četiri kola prije kraja i gotovo nije moguće zamisliti scenarij u kojemu bi izgubili tu kapitalnu prednost.

Bila je ovo ujedno i večer kad su 'kraljevi' rušili vlastite rekorde. Ronaldo je zabio svoj 42. ligaški gol sezone, čime je nadmašio svoj lanjski rekord španjolske lige, a bio je to ujedno i 109. gol Reala, što je također novi rekord Primere. Mourinhov stroj ove će godine ostaviti trag koji će se teško nadmašiti.

Dva poraza u nizu iznimno su kompromitirali Barceloninu sezonu. To im se nije dogodilo pune tri godine, ali u utorak ih čeka uzvrat (opet doma) polufinala Lige prvaka protiv Chelseaja i okrenu li zaostatak 1:0, moći će ispuniti svoje visoke godišnje ciljeve. No nemaju više pravo na kiks.