španjolska liga

Real Madrid slavio u gostima kod Granade, Luka Modrić asistirao Viniciusu za treći gol 'kraljeva'

21.11.2021 u 19:00

U susretu 14. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je na gostovanju pobijedio Grenadu 4:1 preuzevši barem privremeno vrh ljestvice Primere...

'Kraljevski klub' je poveo u 19. minuti golom Marca Asensia, a šest minuta kasnije na 2:0 je povisio Nacho Fernandez.

Nadu domaćinu vratio je Luis Suarez u 34. minuti, no u 56. minuti je Vinicius Junior na asistenciju Luke Modrića doveo goste u prednost od 3:1. Hrvatski kapetan je mogao i sam pucati iz odlične situacije, ali je nesebično dodao do Juniora koji je zabio u prazan gol Granade.

U 67. minuti domaćin je ostao s igračem manje nakon što je isključen Konchu, a konačnih 4:1 postavio je Ferland Mendy u 76. minuti.

• +9
FC Granada - Real Madrid, španjolska liga, 21.11.2021. Izvor: EPA / Autor: Miguel Angel Molina

Luka Modrić je za Real igrao do 80. minute kada ga je zamijenio Isco.

Real je ovom pobjedom barem privremeno preuzeo vodstvo s 30 bodova, Sevilla i Real Sociedad imaju po 28 bodova, a dok je Atletico Madrid četvrti s 26 bodova. Barcelona je šesta s 20 bodova.