Španjolska La Liga

Real Madrid se trgnuo nakon sramotnog poraza u Kupu i iskalio se na Alavesu; Luka Modrić asistirao Karimu Benzemi za konačnih 4:1

23.01.2021 u 23:25

Nogometaši madridskog Reala u susretu su 20. kola španjolskog prvenstva kao gosti rutinski svladali Alaves sa 4:1 (3:0).

Susret je rezultatski bio riješen već nakon prvih 45 minuta nakon kojih je Real vodio sa 3:0 golovima Casemira (15), Benzeme (41) i Hazarda (45+1). U nastavku je prvo Joselu (59) smanjio na 3:1 da bi Benzema (70) svojim drugim golom postavio konačni rezultat.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić igrao je za Real do 77. minute i upisao asistenciju Benzemi za konačnih 4:1.

Drugi Real sada ima 40 bodova, četiri manje uz dvije utakmice više od vodećeg Atletica, dok je Alaves ostao 17. sa 18 bodova.

Ranije u subotu je bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao do 65. minute za Sevillu koja je na svom terenu svladala Cadiz sa 3:0 (2:0) i tako stigla na treće mjesto ljestvice. Sva tri gola za Sevillu postigao je En-Nesyri (35, 39, 62).

Treća Sevilla sada ima 36 bodova, dva više uz utakmicu više od četvrte Barcelone koja u nedjelju gostuje kod Elchea. Cadiz deveti sa 24 boda.