DVA HRVATA U AKCIJI

Real je na ovo u gradskom derbiju čekao čak osam godina; Benzema srušio ljutog rivala Atletico

01.02.2020 u 18:10

U gradskom derbiju 22. kola Primere Real je na Bernabeu porazio Atletico s 1:0 i povećao vodstvo na ljestvici

Pobjednički gol u 56. minuti postigao je Karem Benzema na dodavanje Mendya, a taj gol je 'Kraljevskom klubu' donio prvu domaću pobjedu nad Atleticom nakon čak osam godina.

Cijelu utakmicu je za Real odigrao Luka Modrić, kao i povratnik Šime Vrsaljko kod gostiju.

Momčad Zinedinea Zidanea vodi na prvenstvenoj ljestvici s 49 bodova, šest više od Barcelone, koja ima utakmicu manje. Petoplasirani Atletica ima 36 bodova, a momčad Diega Simeonea je u velikoj krizi jer je već petu utakmicu zaredom bez pobjede, uz samo jedan postignuti pogodak u ispadanju iz Kupa protiv trećeligaša Leonese.

Bila je to pomalo neuobičajen sraz Reala i Atletica jer je prvi žuti karton pokazan tek u 69. minuti.