LIGA PRVAKA

Real i Chelsea u polufinalu

04.04.2012 u 20:40

Večeras ćemo saznati imena preostalih polufinalista nogometne Lige prvaka. Madridski Real na svom stadionu dočekuje ciparski Apoel, a iz prve utakmice ima prednost od tri gola. U drugom ogledu Chelsea na svom Stamford Bridgeu brani prednost od jednog gola protiv lisabonske Benfice

Chelsea - Benfica 2:1

90' gol 2:1 - Meireles iz kontranapada donosi prolazak londonskoj momčadi
85' gol 1:1
, Benfica je izjednačila preko Javi Garcije i ima još par minuta nade da mogu napraviti preokret
70' izvrsna prilika za Chelsea, Kalou je podvalio loptu Mati, no ovaj puca pored gola
62' gosti iz Lisabona kao da su se predali. Gledamo praktički odrađivanje posla te smo dojma da igrači i jedne i druge momčadi jedva čekaju kraj utakmice
59' Izlazi Terry, a ulazi Cahill
56' nova prilika za Chelsea, no Torres iz teške pozicije ne uspjeva matirati gostujućeg vratara
53' Torres se krasno izborio za prostor i pucao, ali lopta je otišla u korner
48' ne predaju se gosti. Opet je tukao Cardozo, a Čech je krajnjim naporom obranio
46' krenuo je nastavak
45' vodstvo od 1:0 Chelsea odlazi na odmor
40' cveni karton za Pereiru iz Benfice. Ovo će jako otežati posao lisabonskoj momčadi
35' nije pao tempo igre na Stamford Bridgeu. Gol Chelseaja nije deprimirao goste koji nastavljaju s otvorenom igrom
30' sjajna prilika za Benficu, no netko iz obrane Chelseaja je izbacio loptu s gol crte
21' 1:0 gol, strijelac iz jedanaesterca je Lampard
20' Ashley Cole je probio lijevu stranu, ušao u šesnaesterac, a srušio ga je Javi Garcia. Jedanaesterac!

12' Mata je postigao gol za Chelsea, no sudac je opravdano poništio pogodak zbog zaleđa
10' potpuno otvoreno se igra na Stamford Bridgeu. Nakon što je u uvodnim trenucima Benfica dominirala, sada su se probudili i domaćini
8' prva ozbiljnija prilika za Chelsea, pucao je sa deset metara David Luiz, ali je Joan Capdevilla u posljednji tren uklizao u blokirao udarac
4' Cardozo je konstantna napast po obranu domaće momčadi, već je nekoliko puta napravio paniku u redovima Chelsea
3' gosti iz LIsabona krenuli su puno agresivnije
1' započela je utakmica u Londonu

Real Madrid - APOEL 4:1

80' gol 4:1, strijelac je Callejon
75' gol 3:1, strijelac je Ronaldo

67' gol za APOEL, Manduca je uspio pogoditi na Santiago Bernabeuu
60' u Madridu se i dalje igra na jedan gol. Praktički Real kao da igra trening utakmicu, a ne polufinale Lige prvaka.
46' započela je utakmica u Madridu
45' završilo je prvo poluvrijeme u Madridu
37' 2:0 gol, Kaka je povećao prednost Reala
26' 1:0 gol, Real je poveo golom Ronalda

15' koliko je Real dominantan govori podatak da imaju 78 posto vremena loptu u posjedu
13' u Madridu se nastavlja potpuna dominacija Reala i samo je pitanje trenutka kada će gostujuća obrana kapitulirati
5' sijevaju napadi Reala na sve strane. Sada je zaprijetio Ronaldo.
2' Higuain puca, ali neprecizno.
1' krenula je utakmica u Madridu.

U srijedu doznajemo preostala dva polufinalista Lige prvaka. Dok je u ogledu između Reala i ciparskog APOEL-a praktički sve jasno, jer 'kraljevski klub' je na Cipru slavio 3:0, tako da bi sve osim prolaza Mourinhovih igrača bila senzacija; nešto neizvjesniji je drugi par.

Naime, iako je Chelsea u Lisabonu u prvoj utakmici slavila 1:0 protiv Benfice, ogled na Stamford Bridgeu mogao bi biti potpuno neizvjestan. Portugalska momčad nije bez izgleda i može iznenaditi engleski sastav. Tekstualni prijenos pratite na tportalu.