POBJEDE FAVORITA

Real i Barca korak do finala Kupa kralja

27.01.2011 u 08:30

U prvim polufinalnim utakmicama Kupa kralja Real je u Sevilli svladao domaćina sa 1:0, a Barcelona je kao domaćin razbila Almeriju 5:0

Sve je bliže sudar svjetova u finalu španjolskog Kupa. Dva najtrofejnija i najjača kluba Primere napravila su velik korak prema međusobnom srazu.

Real je kod Seville stigao do minimalnog slavlja. Jedini pogodak bilo je djelo Benzeme u 17. minuti. Atmosfera na Sanchez Pizjuanu je bila zapaljiva, a situacija se dodatno naelektrizirala pred kraj prvog dijela kada je loptu Luisa Fabiana s crte (ili iz gola) maknuo Raul Albiol. Domaći navijači su tražili pogodak, ali sudac nije pokazao na centar. U nastavku je i vratara 'kraljeva' dobio bocu u glavu, ali je nakon pružene pomoći na svojim nogama napustio travnjak.

Sevilla - Real 0:1

Drugi velikan je praktički sve riješio u prvom susretu na Nou Campu. Razigrana Barcelona je potukla Almeriju sa 5:0. Bila je to praktički igra mačke i miša. Pogotke za Katalonce postigli su Messi (10, 16), David Villa (11), Pedro (31) i Keita (89).

Barcelona - Almeria 5:0