SKIJAŠKA DOMINACIJA

Rea Hraski dominantno do velikog globusa

02.04.2012 u 17:33

Naša najbolja gluha skijašica Rea Hraski proteklog je vikenda u talijanskoj Val Gardeni pobijedila u dvije veleslalomske vožnje i time potvrdila prvo mjesto u ukupnom poretku ovogodišnjeg Deaf Ski Europa Cupa

Ovim pobjedama Rea je samo potvrdila dominaciju u najjačoj svjetskoj seriji skijaških natjecanja za gluhe u kojoj je Veliki globus osvojila sa 335 bodova prednosti pred Austrijankom Kristinom Kock i gotovo 500 pred trećeplasiranom Njemicom Nadjom Vonthein.

Ove sezone Rea Hraski je osvojila i pet medalja na Europskom prvenstvu te izborila devet pobjeda u pojedinačnim disciplinama i ukupno prvo mjesto u Deaf Ski Europa Cupu, što je i najbolja najava za sljedeću sezonu kada Reu očekuje i Svjetsko prvenstvo u Njemačkoj.