ovo je bilo bolno

Razočarani izbornik Zlatko Dalić nije skrivao tugu nakon poraza od Slovenije; njegove su iskrene izjave najbolje opisale utakmicu...

24.03.2021 u 23:13

Hrvatska je u kvalifikacije za plasman na Svjetsko prvenstvo 2022. godine u Kataru startala porazom 1:0 od Slovenije u Ljubljani. 'Vatreni' su prvi put u povijesti izgubili od Slovenaca, a izbornik Zlatko Dalić bio je vrlo razočaran nakon utakmice

'Čestitam Sloveniji na pobjedi. Dobro smo otvorili utakmicu, no nakon gola koji smo primili nismo više bili pravi i nismo zaslužili ništa više osim poraza! Ni u drugom poluvremenu nismo napravili ništa. Pokušali smo, ali nije išlo', rekao je Zlatko Dalić nakon utakmice za Novu TV i nastavio analizu bolnog poraza:

'Nakon gola koji smo primili Slovenija je imala više motiva, bila je agresivnija i kompaktnija. Ono što smo stvorili nije bilo dobro. Nisu ni te šanse bile kvalitetne. Nismo uspjeli probiti blok domaće ekipe, pokušali smo napraviti promjene, ali nismo uspjeli. Nismo bili precizni, nismo imali šanse, nismo igrali dubinski, nismo igrali jedan na jedan. Bilo je jako loše, osim prvih 15 minuta. Poraz nam je teško pao, ali što je tu je... Startali smo kako nismo htjeli, ali to moramo zaboraviti i pripremiti se za sljedeće utakmice. Početak je kvalifikacija, znamo da će biti teških utakmica, nemamo više pravo na kikseve i ako želimo ići na SP morat ćemo bolje od ovoga.'

Dalić se osvrnuo na blijedu igru vezne linije.

'Do sada su odigrali mnogo dobrih utakmica, ali danas nisu bili dobri. Nisu se uspjeli nametnuti, loše je bilo puno toga u igri naše reprezentacije, ali moramo ovo zaboraviti', kazao je Dalić koji je na poluvremenu u svlačionici ostavio Bornu Barišića. U igru je ušao Mislav Oršić koji je otišao na krilo, a Ivan Perišić je igrao na boku:

'Borna je rano dobio žuti karton i potom napravio prekršaj na rubu crvenog. Zbog toga smo napravili izmjenu. Tražio sam više probojnosti po lijevoj strani pa sam Perišića prebacio na beka da se ubacuje iz drugog plana.'

Pred nama je još devet utakmica u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, ali nemamo više puno prava na nove kikseve.

• +50
Slovenija - Hrvatska, kvalifikacije za SP 2022. u Kataru Izvor: Pixsell / Autor: Igor Soban/PIXSELL

'Šteta da smo ovako startali. I da, nemamo više pravo na kiks, sad moramo pokušati dobiti sve što je pred nama. Ovo je neka naša klasika na startu kvalifikacija i zasluženo smo izgubili', kazao je samokritični Dalić te otkrio kako će regenerirati naše nogometaše uoči utakmica s Ciprom (subota, 27. ožujka) i Maltom (utorak, 30. ožujka) koje igramo u Rijeci:

'Moramo se što prije oporaviti od ovog i zaboraviti. Okrećemo se dvjema utakmicama koje su pred nama. Vidjet ćemo u kakvom ćemo biti stanju, morat ćemo napraviti neke promjene.... Nećemo pognuti glavu i idemo dalje', zaključio je izbornik 'vatrenih'.