serie a

Razigrana Atalanta 'petardom' ispratila Parmu u Serie B; Mario Pašalić i Marko Pjaca asistirali suigračima za gol...

09.05.2021 u 17:58

Nogometaši Atalante svladali su na gostovanju Parmu 5:2 u utakmici 35. kola talijanske Serie A i tako barem privremeno zasjeli na drugo mjesto prvenstvene ljestvice

Malinovsky (12) i Pessina (52) su donijeli dva gola prednosti gostima. Muriel je u 77. minuti zabio treći pogodak za Atalantu, na asistenciju hrvatskog reprezentativca Marija Pašalića, koji je ušao samo minutu prije toga. Muriel je bio strijelac i u 86. minuti, a konačnih 5:2 postavio je Mirančuk u trećoj minuti sučevog dodatka. Za Parmu, koja će sljedeće sezone igrati u Serie B, strijelci su bili Brunetta (78) i Sohm (88).

Boško Šutalo je ostao na klupi za pričuve Atalante.

Verona i Torino su odigrali 1:1. Vojvoda je doveo Torino u vodstvo u 85. minuti, a za domaće je izjednačio Dimarco tri minute poslije. Nikola Kalinić je odigrao cijelu utakmicu za Veronu i zaradio žuti karton. Vratar Ivor Pandur bio je nemoćan kod pogotka Vojvode.

Gosti su u nedjelju ostvarili još dvije pobjede. Cagliari je slavio kod Beneventa 3:1 ostvarivši vrijednu pobjedu u borbi za opstanak u Serie A, dok je Sassuolo pobijedio 2:1 na gostovanju u Genovi.

Milan Badelj je odigrao cijelu utakmicu za Genou, a Marko Pjaca je u igru ušao u 75. minuti te asistirao za gol Zappacoste u 85. minuti, kojim su domaćini samo smanjili zaostatak, nakon što su Raspadori (14) i Berardi (66) donijeli dva gola prednosti Sassuolu.