POTOP U 25 MINUTA

Rasturili Koreju: Evo kako se 'furija' zagrijava za Hrvate

01.06.2016 u 18:41

Nogometna reprezentacija Španjolske s uvjerljivih 6:1 je svladala Južnu Koreju i bez igrača Reala i Atletica dokazala da je 'na optimalnoj radnoj temperaturi' uoči skorašnjeg EURA u Francuskoj

Španjolci su na Salzburgovom stadionu deklasirali Južnu Koreju i do početka EURA čeka ih još ogled sa Gruzijom idućeg utorka.

Korejanci su u uvodu imali dvije solidne prilike, no nisu zabili i kazna je došla u vidu sjajnog slobodnjaka Davida Silve u 30. minuti. Pokupio je Cityjev majstor paučinu sa desnih rašlji i pokrenuo kanonadu u mreži vratar Jin-Hyeona Kima. Već dvije minute zatim pogodio je Fabregas, a konačnih 3:0 uoči odmora postavio je Nolito u 38. minuti.

Furija je u nastavku brzo završila posao. Morata je zabio u 50. minuti, a Nolito u 54. postavio 5:0 i postao dvostrukim strijelcem i drugu utakmicu u nizu. Koreja je pogodak utjehe postigla u (strijelac Se-Jong Ju) 83. minuti, a u 89. drugi gol Morate zaokružio je 'teniski rezultat' u korist moćne Španjolske.

Golovi s ovog prijateljskog dvoboja (svi u prvih 2 min i 20 sek)