ŠKOTSKI FA KUP

Rangersi bez Jelavića nemoćni protiv Celtica

02.03.2011 u 22:51

Nogometaši Celtica izborili su plasman u četvrtfinale škotskog kupa nakon što su u ponovljenom susretu osmine finala na stadionu Celtic Park pobijedili velikog rivala Rangers 1:0

Pogodak odluke zabio je Wilson u 48. minuti, nakon što je Rangers od 36. minute igrao bez isključenog Whittakera. Za goste nisu nastupila dvojica ponajboljih napadača naš Nikica Jelavić, te Kylea Laffertyja koji su se ozlijedili na jučerašnjem treningu.

Bio je to 393. Old Firm i 143. pobjeda Celtica. Rangers je slavio 156 puta, dok su 94 susreta završila bez pobjednika.

Celtic u četvrtfinalu očekuje gostovanje kod Invernessa, a u ostalim susretima sastaju se St. Mirren - Aberdeen, Brechin City - St. Johnstone, te Dundee United - Motherwell.