OLD FIRM

Rangers bez Jelavića sredio Celtic

24.10.2010 u 16:46

U susretu devetog kola škotskog nogometnog prvenstva, jednom od najvećih gradskih derbija na svijetu Rangers je na Celtic Parku pobijedio Celtic 3:1

Celtic je u 'Old Firmu' poveo 1:0 golom Garyja Hoopera u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, no u nastavku utakmice gosti su preokrenuli rezultat, a golove su postigli Glenn Loovens (49-ag) i Kenny Miller (55, 67-11m). Zanimljivo, Miller je bivši igrač Celtica, no nije imao milosti prema bivšim suigračima.

Hrvatski napadač Nikica Jelavić nije nastupio za Rangers zbog ozljede.

Bio je to derbi debitanata, kako su škotski novinari opisali 389. izdanje 'Old Firma'. U redovima Celtica čak sedam igrača je prvi put igralo u gradskom derbiju (Fraser Forster, Emilio Izaguirre, Daniel Majstorović, Joe Ledley, Anthony Stokes, Glenn Hooper i Efrain Juarez), a kod Rangersa dvojica (Vladimir Weiss, James Beattie).

Ovom pobjedom Rangers je nastavio 100-postotni niz na otvaranju sezone, devet nastupa devet pobjeda, dok je Celtic upisao prvi poraz.

Celtic - Rangers 1:3