BUNDESLIGA

Rakitićev Schalke i Petrićev HSV remizirali

25.10.2009 u 20:12

U derbiju 10. kola nogometnog prvenstva Njemačke Schalke je protiv HSV-a odigrao neriješeno 3:3

HSV je na poluvremenu vodio 2-0 pogocima Marcusa Berga (26) i Piotra Trochowskog (45). Schalke se uspio vratiti te je poravnao na 2:2 golovima Kevina Kuranyija (50) i Lukasa Schmitza (62). U 61. minuti HSV je ostao sa igračem manje, jer je crveni karton dobio David Rozehnal. No, i tako oslabljen uspio je ponovno povesti u 80. minuti, a strijelac je ponovno bio Marcus Berg. Poravnanje na 3:3 i bod Schalkeu donio je Kuranyi u 90. minuti.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je u dresu Schalkea drugo poluvrijeme, dok se napadač HSV-a Mladen Petrić još oporavlja od ozljede.

Hertha je prekinula crni niz od osam poraza, na domaćem je terenu odigrala neodlučeno 0-0 protiv aktualnog prvaka Wolfsburga.

Werder je u gostima pobijedio Bochum 4-1 i sada se primakao vodećima Bayer Leverkusenu i HSV-u na samo bod zaostatka.

Rezultati 10. kola:
Hertha Berlin - VfL Wolfsburg 0-0
Schalke - Hamburg SV 3-3 (Kevin Kuranyi 50,90, Lukas Schmitz 62/Marcus Berg 26, 80, Piotr Trochowski 45)
VfL Bochum - Werder Bremen 1-4 (Stanislav Sestak 1/Aaron Hunt 9, Marko Marin 32, Tim Borowski 76, Mesut Ozil 90+1)