BRAVO IVANE

Rakitićev prvijenac za pobjedu Seville

21.02.2011 u 07:45

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Rakitić, koji je u zimskom prijelaznom roku iz Schalkea prešao u Sevillu, upisao je svoj prvi gol u španjolskom prvenstvu. Rakitić je u 21. minuti sa ruba 16-erca zabio za pobjedu Seville protiv Herculesa 1:0

Rakitić je pružio odličnu partiju, a iz igre je izašao u 80. minuti. U momčadi Seville se u vrlo kratkom vremenu nametnuo kao glavni igrač veznog reda i može se reći da je povukao odličan potez kada je prešao u klub koji je već godinama u gornjem domu španjolskog prvenstva. Bio je to ujedno i prvi Rakitićev gol za klub iz Andaluzije.

Villarreal je kod kuće protiv posljednjeplasirane Malage odigrao samo 1:1. Villarreal je poveo golom Marca Rubena u 35. minuti, a bod Malagi donio je Sebastian Fernandez u 82. minuti.

No, Villarreal je i dalje u odličnoj poziciji kad je pitanju borba za Ligu prvaka jer ima osam bodova više od petoplasiranog Athletic Bilbaoa, koji je u nedjelju navečer izgubio, u gostima, od Barcelone 2:1.