DERBI NA VELODROMEU

PSG se spasio u sudačkoj nadoknadi; Neymaru dva žuta kartona u dvije minute

23.10.2017 u 08:09

U derbiju 10. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille i PSG su na stadionu Velodrome odigrali 2:2, a gosti su izjednačili golom Edisona Cavanija iz slobodnog udarca u drugoj minuti sudačke nadoknade

Samo su minute dijelile OM od prve pobjede protiv PSG-a nakon šest godina. No, sjajan pogodak Cavanije utišao je Velodrome. Marseille je posljednji put pobijedio PSG u studenom 2011. godine, potom je u 14 susreta upisao 12 poraza i dva neodlučena ishoda, pri čemu je izgubio pet posljednjih međusobnih susreta na stadionu Velodrome.

OM je poveo u 16. minuti fantastičnim pogotkom Luiza Gustava sa više od 25 metara, no u 33. minuti je izjednačio Neymar svojim sedmim golom ove sezone.

U nastavku susreta PSG je dominirao i kada se već činilo kako će gosti doći do nove pobjede, Florian Thauvin je u 78. minuti doveo OM do novog vodstva. Najzaslužniji za pogodak bio je Clinton N'Jie koji je nadmudrio Adriena Rabiota ukravši mu loptu nakon čega je ubacio pred pariška vrata gdje je Thauvin najbolje reagirao.

Kada se već činilo kako će domaćin prekinuti crni niz ukazao se sjajni Urugvajac svojim devetim golom ove sezone.

• +9
Marseille - PSG, 10. kolo Le Championata, 2017/18. Izvor: Reuters / Autor: PHILIPPE LAURENSON

U 87. minuti gosti su ostali s igračem manje nakon što je Neymar u svega dvije minute zaradio dva žuta kartona. Brazilac je požutio u 85. minuti zbog prekršaja, a dvije minute kasnije je nasjeo na provokaciju suparnika i nakon što je gurnuo Ocamposa dobio je i drugi žuti.

Treba spomneuti kako je Neymar bio meta domaćih navijača koji su ga gađali raznim predmetima pogotovo kod izvođenja kornera.

U ranije odigranom susretu Lyon je na gostovanju deklasirao Troyes 5:0, a golove su postigli Bertrand Traore (21), Memphis Depay (49, 65, 70-11m) i Mariano (90). Gostima je put do pobjede olakšalo u isključenje domaćeg stopera Christophea Herellea u 69. minuti.

Nica je nastavila nizati loše rezultate. Kod kuće je izgubila od Strabourga 1:2 upisavši treći ligaški poraz u nizu, te četvrti u svim natjecanjima. Oba gola za goste zabio je Nuno Da Costa (23, 49) dok je pogodak za Nicu zabio Pierre Lees-Melou (54-11m).

Na ljestvici vodi PSG sa 26 bodova, Monaco je drugi sa 22 boda, a Nantes na sjajnoj trećoj poziciji sa 20 bodova. Slijede Lyon sa 19 i Marseille sa 18 bodova.