hat-trick cavanija

PSG se prošetao Monte Carlom, 'kneževi' tonu sve dublje, ne nazire se kraj krize...

11.11.2018 u 23:29

Nogometaši PSG-a deklasirali su na gostovanju Monaco sa 4:0 u susretu 13. kola francuskog prvenstva upisavši i 13. pobjedu ove sezone u Le Championnatu

Pobjeda francuskog prvaka je mogla biti i uvjerljivija i domaćin može biti sretan što je primio 'samo' četiri gola.

Gosti su već nakon 11 minuta vodili 2:0 golovima Edisona Cavanija (4, 11). Isti je igrač zabio i treći gol u 53. minuti, a na 4:0 je povisio Neymar iz kaznenog udarca u 64. minuti. Danijel Subašić nije branio za Monaco zbog ozljede.

Bio je to već šesti poraz momčadi iz Kneževine u zadnjih sedam kola, a Monaco je već 12 kola bez pobjede i sve se više približava drugoj ligi. Trenutačno se nalazi na 19. mjestu sa svega sedam bodova.

Marseille je na Velodromeu pobijedio Dijon sa 2:0 prekinuvši niz od četiri uzastopna poraza. Pobjedu domaćinu donijeli su Lucas Ocampos (45+3) i Adil Rami (84). Hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car nije nastupio za Marseille.

Bordeaux i Caen su odigrali bez golova, a Toma Bašić nije nastupio za domaći sastav. Bez pobjednika je završio i susret između Rennesa i Nantesa (1:1) kojeg vodi Vahid Halilhodžić

Na ljestvici vodi PSG sa 39 bodova, na drugom mjestu je Lille sa 26 bodova, Montpellier je treći sa 25 bodova, a zatim slijede Lyon (24), St Etienne (23) i Marseille (22). Posljednja dva mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Monaco (7) i Guingamp (7).