ligue 1

PSG se opustio, već tri utakmice u nizu ne zna za pobjedu...

12.05.2018 u 23:39

U dvobojima pretposljednjeg kola francuskog prvenstva neočekivan domaći poraz 2:0 doživio je PSG od Rennesa, kao i Lyon kod Strasbourga (3:2), dok je Monaco sada drugi

Prvak je u Parizu doživio tek treći poraz ove sezone, a hrabri Rennes je ovom pobjedom osigurao mjesto u Europskoj ligi. Treba napomenuti kako je PSG zbog brojnih ozljeda igrao praktički s 'rezervnim' sastavom, bez Cavanija, Neymara, Danija Alvesa, Thiaga Silve, Marca Verrattija... No, to niti u jednom trenutku ne umanjuje vrijednu pobjedu ove sezone sjajnog Rennesa za koji su golove zabili Bourigeaud u 52. minuti iz penala, dok je pobjedu potvrdio Hunou u 71. minuti utakmice.

Ovo je bila ujedno i treća prvenstvena utakmica u nizu u kojoj PSG nije osjetio slast pobjede, nakon dva remija sada je i izgubio... No, titulu prvaka PSG je odavno potvrdio, uzeo je i Kup te je ovo opuštanje nekako i logično.

Danijel Subašić je čuvao vrata Monaca koji kod kuće pogotkom Fabinha iz penala u 90. minuti pobijedio St. Etienne i skočio na drugo mjesto. Monaco ima 77 bodova, dva boda više od Lyona koji je izgubio kod Strasbourga 3:2, iako je do 88. minute vodio 2:1.

Izvor: Društvene mreže / Autor: youtube

Caen je stradao kod Nice 4:1 i još nije osigurao ostanak, a hrvatski reprezentativac Ivan Santini je odigrao cjelu utakmicu za momčad sa sjevera Francuske. Spomenimo i to da je dva gola za Nice zabio Mario Balotelli...

Metz je već ispao, a u teškoj situaciji je je Troyes koji je odigrao samo 1:1 kod Montpelliera i nalazi se na predzadnjem mjestu s 33 boda. Bod više ima Toulouse, koji je izgubio 4:2 kod Bordeauxa, a ugrožen je i Caen s 37 bodova na 18. mjestu. Današnjim pobjedama su se spasili i Strasbourg i Lille.