francuska liga

PSG je neočekivano kiksao i 'pogurao' Lille prema tituli; dva kola prije kraja prvenstva Neymar i društvo 'kratki' su za tri boda

09.05.2021 u 23:56

Nogometaši Rennesa i PSG-a odigrali su 1:1 u 36. kolu Francuske lige, pa je pariška momčad sada sve dalje od titule prvaka

Parižani su remizirali s Rennesom 1:1 u utakmici koja ponudila puno borbe i napetosti na obje strane. Naime, domaćinima su bodovi trebali za plasman u Europu sljedeće sezone, a PSG-u za obranu naslova prvaka.

Parižani su u vodstvo stigli u petoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Nakon intervencije VAR-a dosuđen je penal za PSG, a siguran realizator je bio Neymar za 0:1.

U drugom poluvremenu Rennes je bio bolji, stvorili su domaći nogometaši nekoliko sjajnih prilika pred golom Parižana, a nagrada je stigla u 71. minuti kad Guirassy zabija za 1:1. PSG je krenuo po pobjedu, ali taj posao suigračima je otežao Kimpembe koji je dobio crveni karton u 87. minuti pa je do kraja susreta ostalo 1:1. Napomenimo kako je PSG igrao bez ozlijeđenog Mbappea...

Dva kola prije kraja, Lille je vodeći na ljestvici sa 79 bodova, PSG ima 76. Lille ima sve u svojim nogama, ali u slučaju istog broja bodova PSG bi bio prvak zbog bolje gol-razlike.

Rennes je s ovim bodom došao do 55 i zaostaje bod s petoplasiranim Marseillom odnosno pozicijom koja vodi u Europu sljedeće sezone.