vodit će neymara i mbappea

PSG ekspresno pronašao novog trenera; na klupu momčadi s Parka prinčeva sjeda njihov bivši igrač

24.12.2020 u 16:10

Argentinski nogometni stručnjak Mauricio Pochettino (48) postigao je dogovor s vodstvom PSG-a i zamijenit će Nijemca Thomasa Tuchela na klupi francuskog prvaka, objavili su francuski mediji

Mauricio Pochettino je bio bez angažmana od studenog 2019. godine, kad je zbog niza loših rezultata dobio otkaz u londonskom Tottenhamu, kojeg je samo pet mjeseci prije doveo do finala Lige prvaka.

Tijekom igračke karijere Pochettino je proveo tri sezone u dresu PSG-a i u 95 utakmica postigao šest golova za francusku momčad koja je tijekom tog razdoblja osvojila danas ugašeni UEFA Intertoto kup (2001.) i bila finalist francuskog Kupa (2003.). Uz to je Pochettino još jednu sezonu igrao i za Bordeux, naučio je francuski pa neće imati problema s jezičnom barijerom i prilagodbom u Parizu. To je sigurno veliki plus argentinskom treneru od kojeg se očekuje da PSG odvede do finala Lige prvaka.

PSG je u četvrtak iznenađujuće otpustio Nijemca Thomasa Tuchela koji je još u srijedu navečer vodio momčad do uvjerljive (4:0) prvenstvene pobjede nad Strasbourgom kojom je trećeplasirani PSG došao na samo bod od vodećeg Lyona i drugoplasiranog Lillea.

• +6
Manchester United - PSG Izvor: EPA / Autor: PETER POWELL

Pod Tuchelovim vodstvom PSG je u obje sezone osvojio naslov prvaka Francuske, a u prošloj je osvojio domaću trostruku krunu i došao do finala Lige prvaka na završnom turniru u Lisabonu u kojem je u vrlo izjednačenom finalu izgubio od Bayerna 1:0.

PSG je i u ovoj sezoni elitnog europskog klupskog natjecanja izborio mjesto u osmini finala, a za plasman u četvrtfinale ždrijeb je Francuzima za suparnika dodijelio Barcelonu.