POČELO SP

Prvo zlato za Görgl, Vonn bez medalje

08.02.2011 u 13:29

Austrijska skijašica Elisabeth Görgl 12 dana prije svog 30. rođendana stigla je do najvećeg uspjeha u karijeri osvojivši naslov svjetske prvakinje u superveleslalomu u njemačkom skijlištu Garmisch-Partenkirchenu u prvoj utrci na 41. SP u alpskom skijanju

Görgl je slavila s vremenom 1:23.82 minute, pet stotinki zaostala je srebrna Amerikanka Julia Mancuso, dok je brončano odličje osvojila domaća skijašica i vodeća u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa, Maria Riesch sa 21 stotinkom slabijim vremenom od Görgl.

Braniteljica naslova otprije dvije godine iz Val d'Iserea i najveća favoritkinja uoči starta utrke, Amerikanka Lindsey Vonn zauzela je sedmo mjesto sa 84 stotinke zaostatka za pobjednicom.

Goergl je u dosadašnjoj karijeri ostvarila tri pobjede u Svjetskom kupu, od čega jednu u superveleslalomu. Ovo joj je druga medalja sa svjetskih prvenstava, prije dvije je godine osvojila broncu u superkombinaciji.

U srijedu je s početkom u 11 sati na rasporedu superveleslalom za skijaše na kojemu će nastupiti i hrvatski predstavnici Ivica Kostelić, Natko Zrnčić-Dim, Tin Široki i Dalibor Šamšal.