NEKADA U21 ADUT

Prvijenac Dejana Školnika za Ronaldov klub

08.01.2012 u 20:43

Bivši član U-21 nogometne reprezentacije hrvatske Dejan Školnik postigao je treći pogodak u gostujućoj 3-0 pobjedi Nacionala kod Gil Vicentea u 14. kolu portugalske lige

Mladi hrvatski nogometaš koji je prije tjedan dana, odnosno 1. siječnja, napunio 23 godine, na sjajan način je u dvoboju 14. kola portugalskog prvenstva proslavio rođendan.

Školnik je u svom petom nastupu za Nacional u 83. minuti postigao premijerni pogodak u portugalskoj ligi, a zaigrao je od 56. minute. Inače, domaći Gil Vicente u samom otvaranju utakmicu gosti su šokirali dvama golovima u 1. i 6. minuti, a strijelci su bili Danielson i Rondon. Ovo je bila prva gostujuća pobjeda za Nacional, a put do slavlja dodatno im je olakšao igrač Gil Vicentea Galo koji je u 62. minuti zaradio izravan crveni karton.

Osim Školnika cijeli susreta u redovima gostiju odradio je i nekadašnji lijevi branič mostarskog Zrinjskog, rođeni Našičanin, Danijel Stojanović, na poziciji lijevog braniča.

Zanimljivo je za Školnika da mu je cijeli život do dolaska u Madeiru vezan za Maribor, a da je bio hrvatski reprezentativac. Uuzrastima U19 i U21, te je kod izbornika Ladića imao dobru minutažu u jakoj generaciji. Slovenci su mu nudili istu opciju, ali on se odlučio za zemlju roditelja. Za A selekciju možda nikada neće debitirati, možda jednom zaigra i za Sloveniju, ali trag u Hrvatskoj je ostavio. Zabio je za izjednačenje u Španjolskoj, koja nas je poslije izbacila s ukupnih 5:1 u utakmicama punih kontroverzi.

Madeira je na nogometnoj karti važna i jer je tamo prve korake radio Cristiano Ronaldo. Prvo u amaterskom Andorinhu, pa baš u Nacionalu i sa 12 godina pravac uzbrdo: Sporting, United, Real.

Nacional je ovom pobjedom pobjegao sa začelja ljestvice na 9. poziciju s istim brojem bodova kao i njihov današnji suparnik.