SLOVENCI U MAKSIMIRU

Prvi europski ispit za hrvatskog prvaka

13.07.2010 u 20:00

Dinamo otvara svoju europsku sezonu. Hrvatski prvak igra prvu utakmicu drugog pretkola lige prvaka, a na Maksimiru gostuje slovenski Koper

Ove dvije momčadi nedavno su se susrele u prijateljskoj utakmici, a 'modri' su slavili sa 1:0. I inače Dinamo ima dobrih iskustava sa slovenskim klubovima, u posljednjih desetak godina dva puta je izbacio Domžale, a po jednom Primorje i Maribor.

Dinamo: Butina - Etto, Bišćan, Mesarić, Ibanez - Sammir, Chago, Badelj, Morales - Mandžukić, Slepička
Koper: Hasić - Struna, Handanagić, Polovanec, Karić - Kovačević, Marčeta, Sesar - Pavlin, Brunc, Bubanja

Na Dinamovu europsku premijeru došlo je desetak tisuća gledatelja

90+3' - Kraj utakmice
90' - Sivonjić je opalio, ali nije bio precizan
86' - Uzvrat u Sloveniji je sada samo formalnost
83' - S tribina se skandira i ori pjesma
80' - 5:1 - GOOOOOOOL - Slepička je petom proigrao Etta koji je izašao pred Hasića i pogodio za veliko vodstvo
77' - 4:1 - GOOOOOOOL - Sivonjić je dao loptu za Sammira koji je precizno sa 16 metara pogodio desni donji kut Koprana
72' - Prejaka lopta Samkira za Sivonjića koji je bio u naletu
68' - Kakva prilika, Sivonjić je gurnuo za Slepičku, ovaj je pronašao Sammira koji je s glavom u čistoj prilici pucao pored gola
66' - Sammir je ubacio, Mandžukić spsutio glavom za Bićana koji je s par metara pucao pored gola
63' - 3:1 - GOOOOOOOL - požrtvovani Etto se izborio za loptu na desnoj strani, dao je povratnu za Sammira koji je loše pucao, ali je lopta sretno došla do Mandžukića koji je pogodio lijevi donji kut nemoćnog Hasića
60' - Uslijedila je terenska incijativa Kopera
57' - Kakva prilika za goste. Po lijevoj strani je prošao Karič i ubacio, Butina je zakasnio, a Brulc s nekoliko metara prebacio prazna vrata. U sudaru su se ozlijedilii vratar i napadač pa je uslijedila kratka stanka
54' - Marčeta je ostao sam, ali njegov udarac sa 18 metara završio je u nogama Bišćana
52' - Morales je probao iz slobodnjaka s lijeve strane iskosa, ali još jednom je njegov udarac otišao preko grede
48' - Odlično proigravanje Sammira za Slepičku koji je slabo pucao pa je to bio lak posao za Hasića
47' - Ibanez je ubacio, ali očistila je slovenska obrana
46'- Počelo je drugih 45 minuta, odmah pritisak Zajecove družine

PRVO POLUVRIJEME

45+1' - Slobodnjak s 20 metara, ali lopta Moralesa se od živog zida odbila u korner koji se nije ni izveo. Kraj prvog dijela.
45' - Dinamo je sve bolji, Slovenci padaju, ali uskoro će poluvrijeme
42' - Signalizirano je zaleđe Slepičke, dvojbena situacija iz koje je Dinamo mogao povećati vodstvo
41' - Morales je opalio, ali lopta je došla do Mandžukića koji je iz voleja opalio sa 16 metara ravno u slovenskog vratara
38' - 2:1 - GOOOOOOOL - zabio je Slepička na asistenciju Mandžukića. Čeh je izašao pred golmana, zaobišao ga je i zatresao mrežu
35' - Brza kontra Dinama, Badelj je gurno za Mandžukića koji se je sjurio prema golu pronašao samog Moralesa koji je ravno pucao u golmana
33' - Neugodno je ubacio Pavlin, sa Butina pomalo nespretno izbija u korner
30' - 1:1 - GOOOOOOOL - Slepička je dao povratnu za Sammira, a Brazilac je iz prve sa 40 metara pogurnuo u for Mandžukića. O je pobjegao svojem čuvaru i svladao Hasića koji je malo i dotaknuo loptu
29' - Loša lopta Sammira za Mandžukića. Opet je propalao nešto je izgledalo opasno po Slovence
27' - Odličan ubačaj s desne strane, a Karič neometan nije dobro pogodio glavom
26' - Hasić je pokupio loptu u zadnji tren ispred Slepičke
23' - Novi udarac iz daljine od strane domaćina, ali Morales je neprecizan
23' - Iz igre je izbačena gotovo cijela obrana hrvatskog prvaka, ali nalet Slovenaca je zaustavila voda na travnjaku. Kiša je prije početka oprala Zagreb
22' - Uzvratio je Pavlin s 25 metara pored gola, ali pored lijeve vratnice
21' - Badelj je okušao udarac sa 18 metara, ali je lopta prošla preko gola
19' - Etto se poskliznuo, do lopte je došso Marčeta, ali nejgovo ubacivanje je presjekla 'modra' obrana
17' - Slepička je krenuo u solo akciju, ali je zastao već na prvoj prepreci
15' - Obrana Kopera prelako hvata igrače Dinama u zaleđu
13' - Slovenci napadaju, Dinamo je na mukama
11' - 0:1 - GOOOOOOOL - Malnogometna kombinacija Brulca i Bubanje, a Bubanja je bio precizan s 15 metara
10' - Sammir je gurno u kazneni prostor za Slepičku, a on je napravio prekršaj u napadu
8' - Sammir nije uspio proći desnom stranom  prekršajem ga je zaustavio Sesar. Nakon toga slobodnjaka Mesarić je pucao glavom preko gola
6' - Slepička je primio loptu na oko 20 metara i umjesto da krene prema golu, jer je bio sam, on je vraća unatrag, propala je dobra situacija
3' - Početno ispitivanje snaga, još nitko ne može ozbiljno zaprijetiti, gosti dobro pariraju
1' - Počela je utakmica, Slovenci su prvi nešto pokušali, ali duga lopta Marčete je bila bezopasna