NHL LIGA

Prvaci nakon kaznenih udaraca svladali Floridu

17.01.2012 u 08:19

U najjačoj hokejaškoj ligi na svijetu odigrano je šest utakmica, a prvaci iz Bostona su se vratili na pobjednički put

Aktualni prvaci NHL-a Boston Bruinsi brzo su se oporavili od neočekivanog poraza od momčadi Caroline (subota, 4:2) pobijedivši u noći s ponedjeljka na utorak u gostima Floridu nakon bolje izvođenja penala.

Bruinsi su poveli protiv Floride nakon svega 80-ak sekundi igre preko Kanađanina Patricea Bergerona. Bio je to njegov 13. pogodak ove sezone, a ujedno i jedini koji su gledatelji mogli vidjeti u prvoj trećini utakmice.

Druga dionica bila je puno efikasnija, pa su tako najprije domaći hokejaši u 9. minuti stigli do poravnanja. Strijelac za 1:1 bio je Jason Garrison. Šest minuta kasnije gosti ponovno dolaze do prednost, a zgoditak opet postiže Bergeron. Međutim, vodstvo Bruinsa bilo je kratkotrajno jer je samo minutu kasnije Shawn Matthias vratio stvari na početak svojim osmim pogotkom u sezoni.

S rezultatom 2:2 ušlo se u posljednju trećinu u kojoj nije bilo pogodaka, kao ni u petominutnom produžetku, pa se pristupilo izvođenju penala. Nakon dva promašaja, odnosno obrana s obiju strana, Stephen Weiss postigao je gol za Floridu kojoj je trebala još jedna obrana vratara Clemmensena za slavlje. Međutim, najbolji igrač susreta Bergeron zabija za izjednačenje, a svega minutu kasnije, nakon promašaja Floride, David Krejci donosi prvacima dva boda s vrlo neugodnog gostovanja.

S tri pogotka u prvoj i dva u drugoj trećini Detroit Red Wingsi su na svom ledu slavili protiv Buffalo Sabersa s uvjerljivih 5:0. Svih pet pogodaka za domaćine postigli su različiti igrači, dok je Jimmy Howard na golu bio vrlo siguran obranivši svih 27 udaraca prema svojim vratima.

Izdvojimo još 3:1 gostujuću pobjedu Nashville Predatorsa protiv New York Islandersa. Sva tri svoja pogotka Nashville je postigao u prvoj trećini, dok je počasni gol za domaćine, svoj 16. ove sezone, John Tavares zabio četiri minute prije kraja susreta.

7. Los Angeles 46 16 6 8 16 52
8. Minnesota 45 16 6 7 16 51