trijumf u budimpešti

Probuđeni Slovaci sredili Mađarsku, hrvatska skupina ponovo se zakomplicirala

09.09.2019 u 22:40

Slovačka nogometna reprezentacija pobjedom 2:1 u Budimpešti ovog ponedjeljka dostigla je Mađarsku na ljestvici skupine E i na pravi se način oporavila od teškog poraza od Hrvatske...

Činilo se u petak da su Slovaci na koljenima, no uskrsnuli su ovog ponedjeljka. Hapalova družina možda je u Trnavi doživjela težak 4:0 poraz od Hrvatske, ali nakon kiksa Dalićevih izabranika protiv Azerbajdžana, vratila se pobjedom protiv Mađarske na samo bod zaostatka i sve ponovo zakomplicirala.

• +35
Nogomet; Slovačka - Hrvatska; kvalifikacije za Euro 2020.; 6.9.2019. Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

Slovačka je u Budimepšti ovog ponedjeljka vodila golom Roberta Maka od 40. minute, Szoboszlai je uzvratio u 50. minuti, ali pobjednički pogodak za goste zatim je zabio mladi Robert Boženik šest minuta kasnije, nakon čega se rezultat više nije mijenjao.

To znači da nakon rujanskih kvalifikacijskih utakmica Hrvatska ima 10 osvojenih bodova, a Mađarska i Slovačka po 9, dok Wales s utakmicom manje i 6 bodova također još nije otpisan.

Naši nogometaši igraju 10. listopada protiv Mađarske na Poljudu, a tri dana kasnije u Cardiffu protiv Walesa. Ako osvoje još četiri iz te dvije utakmice ići će na Euro, dok bi novi posrtaji doveli Dalića u neugodnu situaciju o kojoj zasad nema smisla ni razmišljati...