SLAVLJE U GRADSKOM VRTU

Probuđeni Osijek sjajnom pobjedom bacio Hajduku rukavicu u lice!

09.12.2017 u 18:54

U subotnjoj utakmici 19. kola HT Prve lige nogometaši Osijeka pobijedili su u Gradskom vrtu Rudeš rezultatom 3:0 te tako zadržali drugo mjesto na ljestvici i stavili dodatni pritisak na leđa igračima Hajduka uoči gostovanja kod Lokomotive...

Zekićeva momčad ove je sezone previše bodova izgubila u dvobojima sa suparnicima iz donjeg dijela ljestvice, ali ovaj put nije se dogodilo ništa slično. Protiv Rudeša u Gradskom vrtu Osječani su odigrali dobru utakmicu i zasluženo upisali tri boda koji ih približavaju osiguranju drugog mjesta uoči zimske pauze u domaćem prvenstvu.

Bio je to dvoboj u kojem se Rudeš dugo dobro držao, a tek na početku drugog poluvremena Osijek je uspio nadmudriti gostujuću obranu. U 55. minuti zabio je Benedikt Mioč, spretno iz blizine za vodstvo domaćina.

Osijek - Rudeš 1:0 (Mioč 55) Autor: YouTube

Rudeš se mogao vratiti u utakmicu, ali nije imao sreće u 64. minuti kada je Kamenar krasnim dalekometni udarcem pogodio okvir gola.

Osječani su sve riješili u 74. minuti, kada je nakon duge akcije Lopa asistirao Erosu Grezdi kojem iz blizine nije bilo teško zabiti pogodak.

Osijek - Rudeš 3:0 (Grezda 74) Autor: YouTube

U 85. minuti Bočkaj je još jednom u svom stilu krasno zabio iz slobodnjaka, na oduševljenje domaćih navijača.

Osijek - Rudeš 3:0 (Bočkaj 85) Autor: YouTube

Rezultat se više nije mijenjao, a Osijek sada ima tri boda više od Hajduka, uz bolji međusobni omjer. Rukavica u lice bačena je Splićanima koji u nedjelju moraju pobijediti Lokomotivu. Rudeš koji zaostaje četiri boda za Istrom ovim je porazom osigurao posljednje mjesto uoči zimske pauze...

Osijek - Rudeš, izjave trenera Autor: YouTube