grčki kup

Preokret PAOK-a kakav se ne viđa često, a u golijadi solunske momčadi zabio i Josip Mišić

04.03.2020 u 22:43

U prvoj utakmici polufinala grčkog nogometnog Kupa PAOK je pobijedio Olympiacos 3:2 premda je nakon svega devet minuta gubio 0:2.

Gledatelji na Toumbas stadionu vidjeli su nevjerojatnih prvih 12 minuta tijekom kojih su pala čak četiri gola.

Olympiacos je poveo u trećoj minuti golom Ahmeda Hassana, a šest minuta kasnije već je bilo 2:0, a zabio je Guilherme. PAOK se brzo pribrao i u svega tri minute je izjednačio. U 10. minuti je smanjio Dimitros Pelkas, da bi u 12. minuti Josip Mišić fantastično zabio s ruba kaznenog prostora za 2:2.

Za bivšeg veznjaka Osijeka i Rijeke bio je to šesti gol ove sezone pri čemu prvi u Kupu nakon što je pet zabio u prvenstvu.

U nastavku susreta PAOK je u potpunosti okrenuo rezultat Pelkasovim pogotkom iz kaznenog udarca u 69. minuti. Pet minuta prije kraja utakmice domaćin je ostao s igračem manje nakon što je Dimitris Giannoulis 'polomio' Lazara Ranđelovića.

Uzvratni susret je 22. travnja u Pireju.

U drugom polufinalu AEK je pobijedio Aris sa 2:1.

Petros Mandalos (8) i Ognjen Vranješ (58) zabili su za AEK, dok je pogodak za goste koji su od 50. minute igrali bez isključenog Javiera Matille, zabio Bruno Gama iz jedanaesterca u 12. minuti.

Marko Livaja je odigrao cijeli susret za domaći sastav.