KOŠARKAŠKI EUROKUP

Preokret Cedevite za plus devet protiv Estudiantesa

23.03.2011 u 19:41

Košarkaši Cedevite uspjeli su u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Eurokupa pobijediti Estudiantes sa 90:81 (21:33, 26:16, 29:12, 14:20, stigavši na korak do povijesnog uspjeha to jest plasmna na Final Four jednog europskog kupa

Nakon loše obrane u prvoj četvrtini u kojoj je primila čak 33 koša, a početkom druge četvrtine gubila i 17 razlike (23:40), Cedevita je u nastavku odigrala vrlo agresivno što joj je donijelo i rezultat.

Do poluvremena je smanjila zaostatak na 47:49, da bi početkom treće četvrtine ostvarila prednost od 10 koševa, a na odmor uoči posljednjih 10 minuta otišla s vodstvom 76:61. U četvrtoj četvrtini gosti su uspjeli smanjiti i na šest razlike (83:77), ali na kraju je Cedevita ostvarila solidnu prednost od devet koševa pred uzvrat u Madridu.

Najefikasniji u sastavu Cedevite bili su Damjan Rudež sa 21 i Dontaye Draper sa 20 koševa, dok je Nik Caner-Medley sa 19 ubačaja predvodio Estudiantes.

Uzvratni susret igrat će se za tjedan dana u Madridu, a ukupni pobjednik izborit će nastup na završnom turniru četiri momčadi koji će se igrati 16. i 17. travnja u Trevisu.