PRIMERA DIVISION

Premijerna pobjeda Espanyola, Levante slavio prvi put u gostima

21.10.2012 u 22:18

U 8. kolu španjolskog nogometnog prvenstva nogometaši Espanyola osjetili su slast osvajanja triju bodova po prvi puta ove sezone. Slavili su 3-2 na domaćem travnjaku protiv Rayo Vallecana golom Christiana Stuanija iz druge minute sudačke nadoknade

Do ove utakmice Espanyol je imao tek dva osvojena boda iz sedam utakmica. Dvostruki strijelci za svaku momčad bili su Verdu, odnosno Carrilho, da bi duboko u sudačkoj nadoknadi veselje domaćim navijačima donio Stuani glavom nakon ubacivanja Sergija Garcije. Bio mu je to premijerni gol u sezoni i to samo 16 minuta po ulasku u igru.

Inače, oba su sastava posljednji sučev zvižduk dočekali s igračem manje. Rayu je isključen Mikel Labaka u 68. minuti, a Espanyolu Diego Colotto u 81.

Levante je do do premijerne gostujuće pobjede u sezoni stigao kod Getafea. Slavili su 1-0, a strijelac pobjedonosnog gola bio je Michel, koji je opalio topovski s više od 30 metara, a njegov je udarac Getafeovog vratara Miguela Moyu ostavio bespomoćnim.

U preostale dvije utakmice Zaragoza je slavila na gostovanju kod Granade 2-1, dok su Osasuna i Betis podijelili bodove na Estadio El Sadaru odigravši 0-0.

Golove za Zaragozu zabili su Helder Postiga i Victor Rodriguez, a Youssef El Arabi uspio je tek ublažiti poraz Granade i to u trenucima dok su igrali s igračem manje (u 72. minuti je isključen Santos Iriney).