IZNENAĐENJE U SERIE A

Povratnik Mario Mandžukić istrčao kao kapetan, a navijači ne mogu vjerovati što je sve ispustio Juventus

02.02.2019 u 22:42

U 22. kolu talijanskog nogometnog prvenstva u Torinu je Juventus neugodno iznenadio navijače te je odigrao samo 3:3 sa Parmom

Nakon kiksa i ispadanja iz Kupa Juventus se nije vratio na pobjednički put u prvenstvu gdje svejedno i dalje izgleda nedodirljivo. No očigledno je da mala kriza trese najjači talijanski klub koji je ispustio veliku prednost.

Utakmicu je obilježio i povratak najvećeg ratnika u svlačionici 'stare dame' – Marija Mandžukića. Hrvatski reprezentativac zadnjih tjedana borio se s ozljedom bedrenog mišića, spominjala se čak višemjesečna stanka, a trener Massimiliano Allegri nekoliko puta je kukao koliko mu Super Mario nedostaje. No Mandžukić je sanirao ozljedu, a to je jedva dočekao strateg Juventusa koji ga je poslao od prve minute na teren i to sa kapetanskom trakom oko ruke. Dovoljan dokaz koliko je naš bivši reprezentativac važan i cijenjen.

• +2
Serie A, Juventus - Parma Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

A Mandžo? Iako mu je to bio prvi susret nakon stanke, odradio je po običaju borbenu utakmicu i svih 90 minuta, nije se ni najmanje štedio, te je dodao asistenciju za drugi gol Cristiana Ronalda, a treći Juventusa. Kao što smo spomenuli povratak mu je pokvarila Parma koja je dva puta ulovila dva gola manjka, a pogodak za bod zabila u trećoj minuti sudačke nadoknade. Domaći navijači još ne mogu vjerovati!

Inače, Cristiano Ronaldo je u 36. minuti doveo Juventus u vodstvo. U 62. minuti Rugani je na Ronaldovu asistenciju udvostručio prednost domaće momčadi. No, samo dvije minute poslije Barilla je smanjio zaostatak Parme na 2:1. Dvije minute poslije lopta je ponovno u mreži gostiju, gdje ju je po drugi put na utakmici poslao Cristiano Ronaldo na asistenciju Mandžukića.

U 74. minuti Gervinho je petom poslao loptu u mrežu te smanjio zaostatak gostiju, a Bjelokošćanin je u posljednjoj minuti sučevog vremena šokirao navijače Juventusa izjednačujući pogotkom.

Kako je Napoli u ranijem terminu sa 3:0 svladao Sampdoriju golovima Milika (25), Insignea (26) i Verdija (89-11m), razlika između dvije momčadi s vrha ljestvice smanjena je na devet bodova. Trećeplasirani Inter zaostaje 11 bodova za Napolijem, a čak 20 za Juventusom.