serie a

Povijesni domaći poraz Juventusa; Fiorentina je protutnjala kroz Torino i deklasirala 'staru damu'

22.12.2020 u 23:07

Nogometaši Fiorentine priredili su senzaciju pobijedivši u susretu 14. kola Serie A na gostovanju Juventus 3:0 nanijevši time prvi ovosezonski poraz talijanskom prvaku...

Bio je to dan kojeg će nogometaši i navijači Juventusa još dugo pamtiti. Prvo je Talijanski olimpijski odbor (CONI) donio odluku da se utakmica Juventus - Napoli koja je registrirana rezultatom 3:0 za torinski sastav zbog Napolijeva nedolaska na utakmicu, ipak mora igrati, a potom je Fiorentina deklasirala 'staru damu' 3:0.

Prvi je to poraz Juventusa ove sezone, te prvi na ovom stadionu s tri gola razlike. Dodajmo i kako je to bila prva pobjeda 'viola' u posljednjih sedam utakmica i prva ligaška pobjeda u Torinu nakon ožujka 2008. godine!

Gosti su poveli već u 3. minuti golom Dušana Vlahovića na asistenciju Francka Riberyja. Ključni trenutak dogodio se u 18. minuti kada je Juventus ostao s igračem manje nakon isključenja Juana Cuardado zbog oštrog prekršaja.

U nastavku susreta gosti su zabili još dva gola, a strijelci su bili Alex Sandro (76-ag) i Martin Caceres (80).

U ranije odigranom susretu Crotone je pobijedio Parmu 2:1 osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas.

• +11
Juventus - Fiorentina, Serie A, 22.12.2020. Izvor: EPA / Autor: ALESSANDRO DI MARCO

Junior Messias je golovima u 24. i 44. minuti doveo domaćine u prednost 2-0, a u nastavku je Juraj Kucka smanjio u 57. minuti.

Crotone je ovom pobjedom pobjegao sa začelja i sada je na 18. mjestu s devet bodova, dva više od Torina i Genoe.

U srijedu je na rasporedu preostalih osam susreta ovoga kola, a derbi se igra na San Siru gdje će snage odmjeriti Milan i Lazio.

Na ljestvici vodi Milan s 31 bodom, Inter ima 30, a Napoli,Juventus i Roma po 24 boda.