DRUGA HRVATSKA MEDALJA

POI - Kralj osvojio srebro u bacanju kugle

31.08.2012 u 13:02

Hrvatska ima drugu medalju na Paraolimpijskim igrama u Londonu. Nakon bronce Mihovila Španje na 100 metara leđno, u petak je Darko Kralj osvojio srebro u bacanju kugle

Darko Kralj osvojio je srebro u bacanju kugle u svojoj kategoriji F-42, a druga dva hrvatska predstavnika, Mladen Tomić i Josip Slivar bili su peti, odnosno sedmi.

Najbolji hitac našega atletičara bio je 14,21, a bacio ga je odmah u prvoj seriji. Za svoj je rezultat dobio 987 bodova, što je bilo dovoljno za drugo mjesto. Prvi je bio Danac Jackie Christiansen koji je kuglu bacio 18,16 metara (1012 bodova), a bronca je pripala Britancu Aledu Daviesu sa bačenih 13,78 metara (961 bod).

Kralj je tako nastavio uspješan niz na Paraolimpijskim igrama. Nakon zlatne medalje osvojene u Pekingu prije četiri godine, ovaj put svojoj je kolekciji dodao i srebro iz Londona!

Dodajmo i da su najbolji pokušaji naše druge dvojice natjecatelja u ovoj disciplini bili - 13 metara petoplasiranoga Mladena Tomića (903 boda) i 15,07 metara sedmoplasiranoga Josipa Slivara što, kad se pomnoži s njegovim koeficijentom invaliditeta, iznosi 828 bodova.