NEMA VIŠE PAUČINE

Pogledajte Srninu golčinu iz slobodnjaka

16.04.2012 u 19:46

U 27. kolu ukrajinskog nogometnog prvenstva Šahtar je na gostovanju svladao Zoriju 5:1, a među strijelce se upisao i Darijo Srna

Kod Zorije su 'rudari' lako došli do troboda, a u vodstvo ih je već u 8. minuti doveo Mhitarjan koji je iskoristio ubacivanje Darija Srne s desnog boka. To je bila peta asistencija hrvatskog reprezentativca u ukrajinskoj ligi ove sezone.

Na 2-0 nakon novih osam minuta igre povisio je Brazilac Teixeira, da bi u 31. minuti njegov sunarodnjak Adriano, realiziravši jedanaesterac, praktički razriješio sve dileme oko pobjednika.

Nakratko je nadu domaćima u 72. minuti smanjenjem na 1-3 ukazao Siljuk, međutim, taj je gol samo dodatno razgoropadio goste iz Donjecka koji s dva pogotka u narednih pet minuta 'potapaju' Zoriju.

Prvo je svojim drugim na utakmici, te ukupno devetim prvenstvenim zgodtikom ove sezone, Armenac Mhitarjan ponovno vratio na tri gola prednosti, a potom je Darijo Srna završio posao iz slobodnog udarca u 77. minuti.

Kapetan Šahtara i hrvatske reprezentacije pogodio je preko živog zida u bliži kut, postigavši svoj treći ligaški gol ove sezone.