OD OVOG BOLJE NE MOŽE

Pogledajte čudesnu obranu Milanovog vratara koju slave Mandžukić i cijeli Juventus

15.04.2018 u 17:35

U derbiju 32. kola talijanskog nogometnog prvenstva AC Milan je u nedjelju na San Siru protiv Napolija odigrao 0-0

Gosti su u sudačkoj nadoknadi (90+2) mogli doći do pobjede. No, udarac Arkadiusza Milika sa sedam metara čudesno je obranio vratar Milana Gianluigi Donnarumma kojem je to bila 100-ta prvenstvena utakmica u 'crveno-crnom' dresu i to u dobi od 19 godina i nepuna dva mjeseca života.

Taj je pothvat još vrijedniji ako uzmemo u obzira da Donnarumma igra na poziciji koja zahtijeva iskustvo i zrelost. Za usporedbu, svoju 100. utakmicu u Seriji A, Gianluigi Buffon je odigrao s navršenom 21. godinom.

Inače, ovo je novi kiks Napolitanaca u utrci za naslov s Juventusom. Zapravo, poslije ovog posrtaja gotovo je izgledno da će 'stara dama' obraniti titulu prvaka.

Hrvatski napadač Nikola Kalinić igrao je do 70. minute za domaćine, a jedinu prigodu imao je u 11. minuti, ali je njegov pokušaj glavom završio pored gola.

Marko Rog je ponovno dobio skromnu minutažu u Napoliju, u igru je ušao tek u 87. minuti.

• +5
Serie A, Milan - Napoli Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Fiorentina je propustila priliku da se bodovno poravna sa Milanom, budući da je protiv slabašnog SPAL-a odigrala samo 0-0. Hrvatski veznjak Milan Badelj zbog ozljede nije bio u sastavu Fiorentine.